GeriAvrupa 1500 kişi içinden bir tek ona soruşturma açıldı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

1500 kişi içinden bir tek ona soruşturma açıldı

1500 kişi içinden bir tek ona soruşturma açıldı

Federal Meclis Başkanlığına bir yazı gönderen Berlin Savcılığı, toplanma ve gösteri yapma hakkını engellemekle suçladığı Yeşiller milletvekili Canan Bayram’ın dokunulmazlığının kaldırılmasını istedi.

SAVCILIĞIN soruşturmayı sağlıklı yürütebilmesi için meclis de Bayram’ın dokunulmazlığını kaldırmak istiyor. Canan Bayram, 17 Şubat 2017’de Berlin’de aşırı sağcıların yürüyüşünü engellemek için düzenlenen gösteriye katılmıştı. Yaklaşık bin 500 kişinin katıldığı gösteri nedeniyle aşırı sağcıların gösterisi engellemişti.

‘YÜRÜYÜŞ HAKKIMI KULLANDIM’
Konuyla ilgili Hürriyet’e konuşan Canan Bayram ise şunları söyledi: “Hazırlanan dosya ve içerik tuhaf. Ben hukukçuyum. Bu kadar tuhaf bir dosya görmedim. Bin 500 kişinin katıldığı gösteride benim hakkımda soruşturma açılmak isteniyor. Bu soruşturmadan bir şey çıkacağını sanmıyorum. Ben gösteri ve yürüyüş hakkını engellemekle itham ediliyorum. Aslında ben de gösteri ve yürüyüş hakkımı kullandım. Hem de günler öncesinden polise bunu bildirdim.”
Canan Bayram, Yeşiller milletvekilleri arasında tercihli oylarla seçilen tek milletvekili. Berlin Kreuzberg bölgesinden milletvekili seçilen Bayram, daha önce Berlin Eyalet Meclis’inde 11 yıl milletvekilliği yaptı. Bayram, eyalet meclisine de hep tercihli oylarla girdi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle