GeriAvrupa Mesut ile İlkay’a tepki artık sona ermeli
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Mesut ile İlkay’a tepki artık sona ermeli

Mesut ile İlkay’a tepki artık sona ermeli

Almanya Başbakanı Merkel, Cumhurbaşkanı Erdoğan’la fotoğraf çektirdikleri için Alman taraftarların yoğun tepkisine uğrayan Mesut Özil ve İlkay Gündoğan’a sahip çıktı. İlkay Gündoğan’ın Alman milli takımında severek oynadığı sözlerini hatırlatan Merkel, “Bu da alkışa değer” dedi.

ALMAN milli Mesut Özil ile İlkay Gündoğan Cumhurbaşkanı Erdoğan’la fotoğrafları yüzünden Alman kamuoyunun yoğun eleştiri ve tepkisinden kurtulamıyor. İki oyuncu da Alman milli takımının dünya kupası için son iki hazırlık maçında taraftarlarca ıslıklandı. Almanya Başbakanı Merkel, bu tepkinin artık sona ermesini istedi. 

Mesut ile İlkay’a tepki artık sona ermeli

ARD televizyon kanalında Anne Will’in sorularını yanıtlayan Merkel, iki futbolcunun taraftarlarca yuhalanması üzerine ne düşündüğü sorusuna, “Sanıyorum ikisi de Cumhurbaşkanı Erdoğan’la fotoğrafın nasıl bir tepki çekeceğini düşünemedi” dedi ve iki futbolcudan yana tavır aldı.

Mesut ile İlkay’a tepki artık sona ermeli

Suudi Arabistan’la son hazırlık maçında yuhalanan İlkay Gündoğan’ın Almanya için severek oynadığı ve Alman milli takımının bir üyesi olmaktan gurur duyduğu sözlerini hatırlatan Merkel, bunun da alkışı hak ettiğini söyledi ve “Bu da alkışlanırsa sevinirim” dedi.
Merkel’in sözlerine stüdyodaki seyirciler alkışla destek çıktı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle