GeriAvrupa Kraliçe’ye gizlice cenaze provası
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kraliçe’ye gizlice cenaze provası

Kraliçe’ye gizlice cenaze provası

Birleşik Krallık Kraliçesi 2. Elizabeth’in St Paul’s Katedrali’nde katıldığı bir tören sırasında rahatsızlanmasının hemen ardından ‘London Bridge’ adlı bir plan hazırlandı. Plana göre 92 yaşındaki Kraliçe’nin yaşamını yitirmesinden defnedileceği 12 gün sonrasına kadar ülkede eğlence programları kaldırılacak, 10 günlük ulusal yas ilan edilecek, TV kanallarının arka fonunda Kraliçe’nin resmi olacak.

İNGİLTERE’de Kraliçe 2. Elizabeth’in yaşamını yitirmesinin ardından düzenlenecek cenaze töreninin gizlice provaları yapıldı. Daily Mail gazetesinin haberlerine göre, 92 yaşındaki Kraliçe’nin yaşamını yitirdiği resmi olarak açıklandıktan bir gün sonra “London Bridge” adı verilen plan uygulanacak. Bu plan çerçevesindeki tüm hazırlıklar önceki gün bazı üst düzey bakanların da katılımıyla gizlice tatbik edildi. Kraliçe’nin ölümünün ardından Başbakan Theresa May ulusa seslenecek ve 10 günlük yas ilan edilecek.

London Bridge Planı, Kraliçe’nin St Paul’s Katedrali’nde katıldığı bir tören sırasında rahatsızlanmasının hemen ardından hazırlandı. Buckingham Sarayı’ndan yapılan açıklamada, Kraliçe’nin rahatsızlığı ciddi olmadığı ve bu nedenle de doktor çağrılmadığı ifade edildi.

Kraliçe’ye gizlice cenaze provası

BBC’DEN YAYIN PROVASI
İngiliz yayın kuruluşu BBC de, 92 yaşındaki Kraliçe 2. Elizabethin ölmesi durumunda yapacağı yayının provalarına önceden başlamıştı. BBC Gazetecilik Akademisinde yürütülen hazırlıklarda, çalışanlara Kraliçe 2. Elizabethin cenaze töreninde spikerlerin giyeceği kıyafetlerden verecekleri bilgilere ve kanalın yayın akışının nasıl olacağına kadar her türlü detay öğretildiği ifade edildi. BBC, Kraliçenin ölüm ilanından sonra ulusal marşı yayınlayacak, akabinde tüm kanallarının arka fonuna Kraliçenin fotoğrafını koyacak.
Koyu renk takım elbise kuralına uygun olarak erkek sunucular, takımlarının içine beyaz gömlek giyerek siyah kravat takacak. İlandan 12 gün sonra gerçekleştirilen cenaze törenine kadar ise yayın akışını kesin olarak değiştirecek ve eğlence programlarını kaldıracak.

Kraliçe’ye gizlice cenaze provası

ÇALINACAK PARÇALARIN LİSTESİ
Ülke genelinde tüm radyo ve televizyon kanallarının da Kraliçe’nin ölünün ardından nasıl bir yayın politikası izleyeceği netleştirildi. Kraliçe’nin öldüğünün resmi olarak açıklanmasının ardından çalınacak duygusal parçaların listesinin de hazırlandı.
Birleşik Krallık’ın en uzun süredir tahtta bulunan monarkı olan İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth, 92. yaş gününü nisan ayında kutlanmıştı. 63 yıldır tahtta bulunan Kraliçe II. Elizabeth’in doğum günü dolayısıyla ülke genelinde ve yurt dışındaki büyükelçiliklerde etkinlikler düzenlendi.
Geleneksel olarak her yıl biri gerçek, diğeri törensel olmak üzere iki kere doğum günü kutlayan Kraliçe, 21 Nisan 1926’da doğdu. Elizabeth, 6 Şubat 1952’de kraliçe oldu.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle