GeriAvrupa Filmlerden toplanabilecek en pahalı anılar
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Filmlerden toplanabilecek en pahalı anılar

Filmlerden toplanabilecek en pahalı anılar
refid:28388784 ilişkili resim dosyası

Picollecta isimli internet sitesi, film dünyasına ait en pahalı eşyaların yer aldığı bir liste yayınladı.

Listenin ilk sırasında Audrey Hepburn’ün My Fair Lady isimli 1964 tarihli müzikalde giydiği beyaz elbise yer aldı. Ünlü oyuncunun filmin Ascot sahnesinde giydiği elbise 2011 yılında düzenlenen bir açık artırmada 4.5 milyon dolara alıcı bulmuştu.

Listenin ikinci sırasında ise James Bond serisinin Goldfinger isimli filminde kullanılan ve 2010 yılında çıkartıldığı açık artırmada 4.1 milyon dolara alıcı bulan Aston Martin marka otomobil yer aldı.

Filmlerden toplanabilecek en pahalı anılar


Üçüncü sırada ise Casablanca filminde Rick’in Cafesi’nde kullanılan ve geçen yıl 3.3 milyon dolara satılan piyano yer aldı.

Filmlerden toplanabilecek en pahalı anılar


ROSE’UN TİTANİK’TE GİYDİĞİ ELBİSE DE LİSTEDE

Sinema tarihinin en pahalı “hatıralık eşyaları” listesinin dördüncü sırasında ise 1939 tarihli Oz Büyücüsü filminde kullanılan “korkak aslan” kostümü yer aldı. Gerçek aslan kürkünden yapılmış olan kostüm geçen yıl 3.07 milyon dolara alıcı bulmuştu.

Filmlerden toplanabilecek en pahalı anılar
Listenin beşinci sırasında Orson Welles’in Citizen Kane fimlmiyle kazandığı Oscar Ödülü yer aldı. Welles’in ödülü 2011 yılında 861 bin 542 dolara satılmıştı.

Altıncı sırada ise yine 2011 676 bin 500 dolara satılan ünlü aktöre Julie Andrews’e ait bir elbise yer aldı. Andrews bu değerli elbiseyi 1965 yılında vizyona giren The Sound of Music filminde igymişti.

George Lucas’ın 1977 tarihli ilk Yıldız Savaşları filmini çekerken kullandığı Panavision PSR 35 mm kamera da 2011 yılında 625 bin dolara satıldı ve sinemanın en değerli hatıra eşyaları listesinde yedinci sırada yer aldı.

Yıldız Savaşları filminde Aragorn karakteri tarafından kullanılan ve geçen yıl 437 bin dolara satılan kılıç 8. Sıradan listeye girerken, Ben-Hur’da Charlton Heston’ın giydiği ve 2011 yılında 393 bin dolara satılan kostüm listede 9. Sırada yer aldı.

Listenin son sırasında ise Oscarlı oyuncu Kate Winslet’in 1997 tarihli Titanic filminde giydiği ve 2012 yılında 275 bin dolara satılan elbise yer aldı.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle