GeriAvrupa Belçika’da greve giden personelin maaşı kesilecek
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Belçika’da greve giden personelin maaşı kesilecek

Belçika’da greve giden personelin maaşı kesilecek

Valon Bölge Hükümeti Havaalanlarından Sorumlu Bakanı Jean-Luc Crucke, Belçika Hava Trafiği Kontrol Kurumu’nda greve giden personelin maaşını ödememe kararı aldı.

BAKAN Crucke, “Zaman zaman greve giden Hava Trafiği Kontrol Kurumu personeli yüzünden birçok uçakların uçuş ve inişlerinde aksama, erteleme oluyor. Artık buna son verilmelidir. Perşembe gecesi Belçika Hava Kontrol Birimi Skeyes, yeterli personel temin edemediği için Almanya’dan meslektaşlarını çağırmak zorunda kaldı, böylece Liege havaalanında engellenen uçaklar havalanabildi” dedi.
Belçika Hava Kontrol Birimi Skeyes hakkında ilk defa memnuniyetini ifade etmediğini belirten Crucke, şöyle konuştu:

‘TALİMAT VERDİM’
“Skeyes personelinin son dönemde aralıklı olarak greve gitmesi ve personelinin hasta raporu vererek evde kalması birçok uçağın uçuşlarında sıkıntıya neden oldu. Belçika Hava Trafiği Kontrol Kurumu Skeyes ile işçi sendikası arasında anlaşmazlık nedeniyle aralıklı olarak ve belirli saat içinde greve gidilmesi nedeniyle birçok maddi zarara neden oldu. İşçi sendikası ile Skeyes arasında anlaşmazlık nedeniyle mağdur olanlara ne cevap verebileceğiz ki? Skeyes personeli greve devam etmekte kararlı olduğu zaman ben de yurt dışından Hava Trafiği Kontrol personeli getiririm. Şunu açık ve net olarak söylüyorum, Skeyes’e ödeme durdurulması için talimat verdim.”

Yorumları Göster
Yorumları Gizle