"Artık sosyal medyadayım"

Kazım DOĞAN / FRANKFURT
24.04.2016 - 10:55 | Son Güncelleme:

Ünlü belgesel yönetmeni Nebil Özgentürk, Türkiye'de çekimlerini yayınlayacak kanal bulmada çok zorlandığını, artık sosyal medyayı belgeseller için de kullanacağını söyledi.

Frankfurt'ta Hessen Türk Toplumu ve Türk Alman Kulübü'nün birlikte düzenlediği 'Türkiye'de Basın, sanat özgürlüğü ve' konulu panele katılan yazar, belgesel yönetmeni Nebil Özgentürk, eserlerini artık farklı kanallardan da yayınlamaya başlacağını duyurdu.

Gazeteci Mehmet Canpolat'ın yönettiği panelde eskiden aynı anda ondan fazla televizyonda belgesel yayınlatıp ve dört beş gazetede köşe yazısı yazabildiğini belirten Özgentürk, günümüzde ise çekimlere yer verecek televizyon sayısının ikiyi geçmediğini söyledi.

Artık sosyal medyadayım

Eserlere yasak koymanın imkansız olduğunu kaydeden ünlü belgesel yönetmeni sesini 'Youtube' üzerinden açtıkları kanaldan duyurmaya başlayacaklarını kaydetti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret ettiği şiirler Almanya ile Türkiye arasında krize neden olan Böhmermann olayına değinen Özgentürk, "Cumhurbaşkanına değil, sade vatandaşa da olsa hakaret özgürlüğü olmaması gerekir" diye konuştu.

 

Etiketler: yönetmen
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı