ANKARA HABERLERİ

Atık pilde okullar yarışıyor

Hürriyet Haber
26.04.2017 - 15:52Son Güncelleme :

Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği’nin (TAP) düzenlediği ‘Okullarda Atık Pil Yarışması’ 30 Nisan’da sona eriyor. Ankara’da geçen yıl 88 ton civarında olan atık pil toplama miktarının bu sene 95 tonu geçmesi bekleniyor.

Hürriyet Haber

TAP Genel Sekreteri Neslihan Bahar, geçen yıl ülke genelinde 720 ton atık pil toplandığını, bu rakamın 88 tonunun Ankara’dan karşılandığını söyledi.Ankara’nın, İstanbul’dan sonra en çok atık pil toplanan ikinci il olduğunu belirten Bahar, “Bu rakamlara ulaşmamızda okulların payı çok büyük. Öğrencilerimizin artan duyarlılığı ve hatta ailelerini de bu konuda uyarması sonucunda geçen yıl toplam atık pil miktarının yaklaşık yüzde 40’ını okullardan topladık. Atık pil konusunda her yıl artan bir duyarlılıktan söz etmek mümkün, zaten bunun için de eğitimlerimiz ve kampanyalarımız kesintisiz devam ediyor. Eğitim ve kampanyalarımıza katılan belediye ve okul sayısı da her yıl artış gösteriyor” diye konuştu.

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Atık pilde okullar yarışıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Nisan 2017 tarihinde saat 15 52’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Atık pilde okullar yarışıyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı