Teknoloji Haberleri

  Apple Müzik Notları yayınlandı

  Hürriyet Haber
  21.01.2016 - 08:49 | Son Güncelleme:

  Apple Müzik Notları (Music Memos) isimli yeni bir mobil uygulama yayınladı.

  Firma iTunes ile başlattığını müzik devrimini bugün Apple Music ile devam ettiriyor. Şimdi ise bir başka uygulama/servis ile Apple tekrar müzik tutkusunu belli etti. iCloud destekli bu uygulama, günlük müzik fikirlerinizi kayıt altına alıp daha sonra profesyonel yazılımlarla geliştirmeniz için kolaylık sağlıyor.

  Apple Müzik Notları ne işe yarıyor?

  Tam anlamıyla müzik tutkunlarına yönelik bir uygulama. Aklınıza gelen anlık ezgileri ve besteleri Apple Müzik Notları ile kayıt altına alabiliyorsunuz. Oldukça sade olan arayüz, sıradan bir ses kayıt uygulamasından fazlasını sunuyor. Uygulamayı açtığınızda karşınıza minimal bir tasarım çıkıyor. Kayıt için yapmanız gereken tek şey ekranın ortasındaki kayıt tuşuna bakmak. Aslında bunu yapmanız bile kolaylaştırılmış. Ekranında sol üst köşesindeki “OTO” seçeneği aktifse, uygulama herhangi bir beste duyduğunda kayda başlıyor.

  Apple Müzik Notları yayınlandı

  Uygulamanın marifetleri aklınıza gelen sözleri kayıt altına altıktan sonra başlıyor. Sesinizi akorlara ayrıştıran uygulama ritim vermenizi sağlıyor. Gitar ve davul ile kayıt altına aldığınız fikrinize ufak vurgular ekleyebiliyorsunuz.

  Fikir dedik çünkü Apple Müzik Notları kayıtlarınızı “Fikir 1, Fikir 2…” şeklinde isimlendiriyor. Bir başka özellik ise fikirlerinize etiket atayabilmeniz. Dize, Hareketli Müzik, Koro, Vokal Melodi şeklinde ön tanımlı etiketler haricinde kendi etiketlerinizi de oluşturabilirsiniz.

  Örneğin “Şiir denemesi” şeklinde bir etiket oluşturup daha sonra kaydettiğiniz tüm şiir denemelerine kolayca ulaşabilirsiniz. Ses tonunuzu ayarlamak için ise ekranın sağ üst köşesinden sesinizin tonunu notalar ile görebiliyorsunuz.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı