ANKARA HABERLERİ

Ankara’nın ruhu müziğe doyacak

Hürriyet Haber
28.02.2016 - 15:07Son Güncelleme :

Ankara’da bu yıl 33’üncüsü düzenlenecek Uluslararası Ankara Müzik Festivali, 20 ülkeden 360’a yakın yerli ve yabancı sanatçıyı buluşturacak.

Hürriyet Haber

Sevda-Cenap And Müzik Vakfı’nın geleneksel hale getirdiği Uluslararası Ankara Müzik Festivali’nin 33’üncüsü, 4-30 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek. Festival, 20 ülkeden 360’a yakın yerli ve yabancı sanatçıyı Ankara’da ağırlayacak. Festival programından öne çıkan başlıklar şöyle: 

* Açılış konserini, 4 Nisan akşamı MEB Şura Salonu’nda şef Fazlı Orhun Orhon yönetimindeki Ankara Gençlik Senfoni Orkestrası ile çalışmalarını İngiltere Kraliyet Akademisinde sürdüren genç piyanist Tolga Atalay Ün yapacak.

* Çellonun günümüzdeki en tanınmış isimlerinden İngiliz sanatçı Steven Isserlis ve Kanada’nın müthiş piyanisti Connie Shih, ikili olarak ilk kez birlikte Türkiye’de olacak.

* Lüksemburglu sanatçılar klarinet sanatçısı Max Mausen, piyanoda Jason Anderson ile müzisyen bir aile topluluğu olan Trio Koch festivalde ilk kez yer alacak.

* İrlandalı ve Türk sanatçılardan oluşan etnik müzik grubu Yurodny topluluğu, Türk Besteci Onur Türkmen’in ‘Ahmet Haşim’den W.B.Yeats’e Bizans’a Seyrederken’ adlı eserinin dünyada ilk seslendirilişi yapılacak.

* Kapanış konserini ise, 30 Nisan’da Rauf Abdullayev şefliğinde keman sanatçısı Toğrul Ganiyev ve piyanist Murat Adıgüzelzade solistliğindeki Azerbaycan Devlet Senfoni Orkestrası gerçekleştirecek.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Ankara’nın ruhu müziğe doyacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Şubat 2016 tarihinde saat 15 07’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ankara’nın ruhu müziğe doyacak haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı