Alanya’ya fırçayla döndü

Engin ANAK, DHA
29.04.2016 - 09:33 | Son Güncelleme:

Alanya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amiri İsa Arı, yurtdışı görevi sırasında tanıştığı Azeri ressam Eldar Zeynalov’u Alanya’ya davet etti.

Davet üzerine bu yıl başında tatil için Alanya’ya giden Zeynalov, kente hayran kaldı. Daha önce Almanya, İtalya, İngiltere ve Fransa’da resim sergileri açan Zeynalov, Alanya’nın resimlerini çizmek için tekrar ilçeye gitti. Kentin tarihi ve doğal güzelliklerinin resimlerini yapmaya başlayan Zeynalov, bunları Avrupa’da sanatseverlerin beğenisine sunacağını söyledi.

En iyi tatil AlanyadaEn iyi tatil Alanya'da

Alanya’nın hem Asya hem Avrupa’yı bünyesinde barındıran nadir şehirlerden biri olduğunu belirten Zeynalov, şöyle konuştu: “Doğası ve tarihinin yanında dünya milletlerinden oluşan nüfusuyla da birçok değeri barındırıyor. Benim Avrupa’da galerilerim var. Dünyayı gezerek, oralarda resimler yaparak sergiler açıyorum. Avrupa dışında hem Azerbaycan’ı hem de Türkiye’yi sergilerime taşımak istedim. Daha önce Alanya’ya tatile gelmiştim. Bu gelişimde tuval ve fırçamı getirerek bu güzelliği resmetmek istedim. Alanya’daki tarihin damarlarına girerek her bir noktasını resmime yansıtmak istiyorum.”  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı