Seyahat Adrenalin dolu en iyi 10 tatil
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Adrenalin dolu en iyi 10 tatil

Klasik seyahat planlarından sıkıldıysanız; heyecan ve eğlenceyi bir arada istiyorsanız listemiz tam size göre. Hayatınızda en azından bir kere yapmanız gereken balon, yamaç paraşütü, rafting, kiteboard ve skydive gibi etkinliklerden birini seçip adrenalin dolu bir maceraya atılın..

Adrenalin dolu en iyi 10 tatilKAPADOKYA / NEVŞEHİR

Balon, at safarisi, trekking

Adrenalin dolu en iyi 10 tatil

Peri bacalarının eşsiz manzarasıyla balonda gündoğumunu seyretmek muhteşem bir deneyim. Balon turu dışında atlı safari yapabilir, trekking veya Göreme, Kızılçukur patikalarında bisiklete binebilirsiniz. Her aktivite farklı bir heyecan... En az üç gününüzü ayırın.

Adrenalin dolu en iyi 10 tatil BABADAĞ / MUĞLA

Yamaç paraşütü

Adrenalin dolu en iyi 10 tatil

Yüksekten korkmuyorsanız mutlaka denemelisiniz. Gün batımında Fethiye’nin en yüksek noktası Babadağ’daki üç pistten birinden atlayıp, Ölüdeniz üzerinde havada süzülerek Belcekız Plajı’na iniyorsunuz.

Adrenalin dolu en iyi 10 tatil KAÇKAR / RİZE

Trans-Kaçkar Turu

Adrenalin dolu en iyi 10 tatil

Türkiye’nin en yüksek dördüncü dağı Kaçkarlar’a tırmanıp, bunaltıcı sıcaklardan biraz uzaklaşıp serinleyebilirsiniz. Yorucu ama bir o kadar da heyecan dolu. Yemyeşil doğası, dereleri, gölleri ve yaban hayvanlarıyla unutulmaz bir deneyim.

Adrenalin dolu en iyi 10 tatil AKYAKA / MUĞLA

Kiteboard

Adrenalin dolu en iyi 10 tatil

Üç kilometrelik sahili, sığ suları ve sürekli esen rüzgârı kiteboard (Rüzgâr sörfü) için en uygun yerlerden. Tüm gün kiteboard yapıp akşamüstü Azmak’a dalıp çıkın ya da suyun içinde yemek masanızı kurarak günün yorgunluğunu atın.

Adrenalin dolu en iyi 10 tatil MELEN ÇAYI / DÜZCE

Rafting

Adrenalin dolu en iyi 10 tatil

Macera yaşamak için çok uzağa gitmenize gerek yok. İstanbul’a 210, Ankara’ya 300 km uzaklıkta. Daha önce rafting yapmanız gerekmiyor. 13 km’lik parkurda rehberi dinleyerek ekip ruhunu ortaya koymanız yeterli.

Adrenalin dolu en iyi 10 tatil SELÇUK / İZMİR

Skydive

Adrenalin dolu en iyi 10 tatil

3.650 metrede, uçaktan saniyede 200 km hızla, 45 saniye boyunca Efes harabelerinin üzerine atlamanın, bünyede yaratacağı adrenalin paha biçilemez. 20 dakika süren eğitimden sonra bu eşsiz deneyime sahip olabilirsiniz.

Adrenalin dolu en iyi 10 tatil ÇORUH / ARTVİN

Rafting

Adrenalin dolu en iyi 10 tatil

Eriyen karlarla beraber zorluk derecesi beşinci seviyeye çıktı. Bu da adrenalini en üst noktaya çıkarıyor. Kürek çekmeye, ıslanmaya, eğlenmeye ve ekip ruhuna hazır olun. Etrafta bulunan rafting kulüplerinden birine gitmeniz yeterli.

Adrenalin dolu en iyi 10 tatil AĞRI DAĞI / AĞRI

Dağ tırmanışı

Adrenalin dolu en iyi 10 tatil

Türkiye’nin en yüksek dağına tırmanmak için bir hafta gerekiyor. Uçurumlar veya yamaçlar yok. Tırmanış yürüyüşle yapılıyor. Özel izin gerekli olduğundan rezervasyonunuzu 10 gün önce yaptırmalısınız.

Adrenalin dolu en iyi 10 tatil DÜDEN / ANTALYA

Jet - Boat

Adrenalin dolu en iyi 10 tatil

Düden Çayı üzerinde, saatte 80 km hızla giderken 360 derecelik ‘Hamilton’ dönüşleri, ani manevra ve duruşlarla heyecan dolu anlar yaşayacaksınız. Ayrıca kano ve rafting de yapabilirsiniz.

Adrenalin dolu en iyi 10 tatil LİKYA YOLU / MUĞLA

Trekking

Adrenalin dolu en iyi 10 tatil

Fethiye ve Konyaaltı arasında uzanan 509 kilometrelik Likya Yolu’nda 18 Likya kenti, Ölüdeniz, Kabak Koyu, Patara, Demre, Finike ve Adrasan göreceklerinizden sadece birkaçı.

JÜRİ
Yıldırım Güngör, Gezgin ve akademisyen
Sinan Çakmak, Atlas Dergisi Yayın Yönetmeni
Serhan Yedig, Gazeteci
Yücel Sönmez, Hürriyet Seyahat editörü
Nilay Örnek, Gazeteci
Faruk Akbaş, Fotoğraf turları rehberi
Şebnem Denktaş, Robb Report Yayın Yönetmeni
Mutlu Tönbekici, Gazeteci
Ali Nasuh Mahruki, AKUT kurucusu
Bahar Akıncı, Seyahat yazarı


Yorumları Göster
Yorumları Gizle