ANKARA HABERLERİ

45 milyonluk eğitim yatırımı

Doğahan GİRİTLİOĞLU
28.02.2016 - 15:12Son Güncelleme :

Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları, Yaşamkent ve Balgat’ta yeni eğitim-öğretim yılında açılacak okulları, Çukurambar Holiday INN Otel’de düzenlenen toplantı ile tanıttı.

Doğahan GİRİTLİOĞLU

Toplantıda konuşan kurumun yönetim kurulu başkanı Enver Yücel, 45 milyonluk yatırımla Ankara’ya Türkiye’nin geleceğinin okulunu inşa etme amacında olduklarını belirterek, “Özel okul değil, ülkemizin gurur duyacağı bir okul inşa ediyoruz. 21. yüzyıl gerekliklerini barındıran ve çocuklarımızın buna göre yetiştirileceği kampüsler olacak” dedi. 

TEKNOLOJİ ENTEGRELİ KAMPÜSLER

Açılacak iki yeni okulda anaokuldan liseye kadar Ankaralı öğrencilere hizmet verecek Uğur Eğitim Kurumları, Başkent’te ilk kez oluşturulacak olan sanal eğitim sistemi, Virtual Reality(VR) teknolojisinden faydalanarak öğrencilerin küçük yaşlarda kodlama ve yazılım eğitiminin altyapısını oluşturmasını sağlayacak. Ayrıca geliştirilen Khan Mntor programı sayesinde öğrencilerin fiziksel, kültürel ve akademik gelişimleri desteklenecek. 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden 45 milyonluk eğitim yatırımı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Şubat 2016 tarihinde saat 15 12’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 45 milyonluk eğitim yatırımı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı