Icardi hepimize Başakşehir maçını yeniden izletti

İlk golün atıldığı dakikalar da atan da geçen haftaki ile aynıydı.

Haberin Devamı

Özellikle ilk yarısında büyük baskı kurduğu ve bu bölümün uzatma dakikalarında gelen penaltıyla 1-0 kazandığı Başakşehir maçına benzer bir ilk 45 dakika izledik. Belki sahada bu sezon defalarca izlediğimiz, ilk dakikadan itibaren rakibe baskı kuran, yıldız oyuncularından biri olmazsa diğeriyle gol atacağını hissettiren Galatasaray yoktu ama savunmada hiç pozisyon vermemesiyle de Başakşehir maçındaki performasını hatırlatıyordu.

RAKiBE POZiSYON VERMEDi 

İlk yarıda ceza sahasında 31 kez topla buluşmuş bir takım için, Rashica’nın direkten dönen (bu sezonun 20. kez direkten dönen topu olarak kayıtlara geçen) şutu dışında çok da net pozisyonu yakalayamamış olmak belki bu maçtan bol gol beklentisinde olanlarda hayal kırıklığı yaratmış olabilir. Ancak ligde son dört maçını kaybetmeyen ve geçen hafta hükmen kazandığı Hatay karşılaşması sonrası düşme potasından uzaklaşan ve rakip kim olursa olsun gol bulma konusunda zorlanmayan İstanbulspor’a pozisyon vermemiş olması da hanesine yazılacak artı puandı kuşkusuz.

Haberin Devamı

BiR GOL DAHA GEREKiYORDU 

Beklenen golün geldiği dakikalar ve penaltıdan fileleri havalandıran isim de Başakşehir maçını hatırlatacaktı. Rashica’nın ceza sahasında düştüğü pozisyona VAR’dan gelen penaltıyı, İcardi oldukça sert bir vuruşla ağlara yolladıktan sonra maç bir anda hızlandı. Her ne kadar İcardi’nin kaydettiği ikinci gol ofsayt gerekçesiyle kayda geçmediyse de ve Eze dışında ne kaleyi düşünen ne pozisyon yaratan bir rakip sahada olmasa da, İstanbulspor’un skor ne olursa olsun futbolundan ve golü düşünmekten vazgeçmediğini bilenler, deplasman sahasını kendi evine çeviren Galatasaray taraftarının rahatlaması için en az bir gol daha atması gerektiği açıktı.

Ligin hem üst hem alt sıralarını yakından ilgilendiren maçta beklenen golün gelmesi için ikinci yarının son dakikalarında Nelsson’la başlayan atakta Kerem’in ara pasını beklemek gerekecekti. Ve golü bulan isim yine İcardi olacaktı.

Yazarın Tüm Yazıları