Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan A Milli Futbol Takımı’na tebrik mesajı

Güncelleme Tarihi:

Oluşturulma Tarihi: Ekim 16, 2023 00:44

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası’na katılmaya hak kazanan A Milli Futbol Takımı için tebrik mesajı yayımladı.

Haberin Devamı

Erdoğan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "2024 Avrupa Futbol Şampiyonasına katılmaya hak kazanan A Milli Futbol Takımımızı yürekten tebrik ediyor, turnuvada millîlerimize şimdiden başarılar diliyorum" dedi.

"YOLUMUZ AÇIK OLSUN"

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, stat çıkışında yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, futbolcuları tebrik ettiğini belirterek, "Cumhurbaşkanımız soyunma odasında sporcularımızı tebrik etti, maçı da takip etmiş. Konya’nın taraftarlarına teşekkür ediyoruz. Coşkuyla bizi desteklediler. Yolumuz açık olsun. Almanya’da görüşmek üzere diyorum. Almanya da bizim evimiz gibi, oradaki gurbetçi vatandaşlarımız güzel bir destekle beraber bu takımın iyi şeyler yapacağına inanıyoruz. Hoca değişimi de olumlu yansıdı. Güzel sonuçlar aldı, hayırlı olsun diliyorum" şeklinde konuştu.

"MİLLETİMİZE BU SEVİNCİ YAŞATTIĞIMIZ İÇİN MUTLUYUZ"

Alınan sonuç için herkesi tebrik eden Bakan Osman Aşkın Bak, "Öncelikle bu güzel sonuç için milli takımımızı, bizim çocukları tebrik ediyoruz. Letonya’ya karşı şansımızı tuttu bu sefer. Net bir galibiyet elde ettik. Tebrik ediyoruz. Milletimize hayırlı uğurlu olsun. Geçen perşembe günü Hırvatistan ile oynadıkları oyunun devamını sağladılar. 1-0 sonrasında 4-0 kazanarak grubumuzda Almanya kapılarını aralamış olduk. Şu durumda çok büyük bir avantajla Almanya’ya gidiyoruz. Bu güzel sonuç için herkesi tebrik ediyoruz. Tabii ki bu hafta spor açısından bizim için keyifli bir süreç oldu. Dolasıyla bu akşam da, bu hafta da Avrupa Şampiyonası’na katılma sürecini tamamlamış olduk. Salı günü İtalya ile beraber Avrupa Şampiyonası’na EURO 2032’yi organizasyonuna ev sahipliğimiz ilan edildi. Bu güzel bir başarı. Türk sporunun geldiği noktayı gösteren önemli bir başarı. Cumhurbaşkanımız sporun içinden gelen bir insan olduğu için spora yaptığımız yatırımlar bizi avantajlı bir noktaya getirdi. Bu nedenle de gururluyuz. Takımımızla  gururluyuz, ülkemizle gururluyuz, gençlerimizle gururluyuz. Milletimize de bu sevinci yaşattığımız için mutluyuz" ifadelerini kullandı.

Haberin Devamı

SİYASİLERDEN A MİLLİ FUTBOL TAKIMI’NA TEBRİK MESAJLARI

Konya’da oynanan müsabakada Letonya’yı 4-0 yenerek 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası’na katılmayı garantileyen A Milli Futbol Takımı için siyasiler tebrik mesajları yayımladı.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, sosyal medya hesabından A Milli Futbol Takımı’nı tebrik ederek, "Letonya’yı 4-0 mağlup ederek EURO2024’e katılmaya hak kazanan A Milli Futbol Takımımızı kutluyor, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonasında Bizim Çocuklar’a şimdiden başarılar diliyorum" dedi.

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Tebrikler Bizim Çocuklar Gururumuzsunuz! EURO 2024 Avrupa Şampiyonası eleme maçında Letonya’yı mükemmel bir futbolla 4-0 mağlup ederek Avrupa Şampiyonasına katılmaya hak kazanan A Milli Takımımızı yürekten kutluyorum. EURO2024 Almanyada başarılar" ifadelerini kullandı.

Haberin Devamı

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "EURO 2024 Avrupa Şampiyonasına katılmaya hak kazanan Bizim Çocuklar’ı tebrik ediyorum. Bizleri Almanya’da da en iyi şekilde temsil edeceklerini bildiğimiz, göğüslerinde taşıdıkları ay yıldızı bayrağımıza yakışır şekilde verecekleri mücadelelerinde bizim çocuklarla omuz omuza olacağız" açıklamalarında bulundu.

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Tebrikler Milli, Takım. Zafer en çok size yakışıyor... 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri grup karşılaşmasında Letonya’yı mağlup ederek EURO 2024 bileti almaya hak kazan A Milli Futbol Takımımızı kutluyorum" dedi.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Tebrikler Bizim Çocuklar. Euro 2024 elemelerinde gruptan çıkma başarısı göstererek ülkemize bu sevinci yaşatan A Milli Futbol Takımımızı yürekten kutluyorum" diye konuştu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Gelecek yıl, Euro 2024 sahalarındayız. Milli takımımız futbolumuzun gücünü bu kez Letonya karşısında gösterdi. Galibiyet yerinin Konya olması benim için ayrı bir keyif. Milli Takımımızı alkışlıyoruz. Futbol barıştır. Keşke dünyada barışı da alkışlıyor olsak" ifadelerini kullandı.

Milli Eğitim Bakanı Yusut Tekin ise, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Tebrikler Bizim Çocuklar. Almanyadayız Almanyada başarılar" ifadelerini kaydetti. 

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, maçı tribünden takip etti. Bakan Bak, A Milli Takımın galibiyeti sonrasında sosyal medya hesabından, "Şükürler olsun! Bizim Çocuklar" paylaşımı ve "Aç kapıyı Veysel Efendi @EURO2024" paylaşımlarında bulundu.

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Letonya’yı 4-0 yenerek Avrupa Şampiyonasına katılmayı garantileyen A Milli Takımımızı kutluyorum. Tebrikler" ifadelerini kullandı.

BAKMADAN GEÇME!