GeriSeyahat 48 saatte Mikonos Eğlencenin zirve yaptığı ada
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi
48 saatte Mikonos Eğlencenin zirve yaptığı ada

48 saatte Mikonos Eğlencenin zirve yaptığı ada

10 binlik nüfusunun yaz sezonunda 100 binin üzerine fırladığı, hepi topu 85 kilometrelik bir adadan bahsediyoruz. ‘Vakit yok, seçenek çok’ diyenlerdenseniz buyrun ‘nokta atışlık’ tavsiyelerime.

48 saatte Mikonos Eğlencenin zirve yaptığı ada

17.00
Super Paradise, adı üzerinde cennet gibi bir plaj. Kendinizi Ege’nin sularına bırakın. Karnınız açsa buradaki Pinky Beach’in restoranı gayet iyi. Hele yemeğe saksafon sanatçısı eşlik edince keyifler daha da artıyor.

48 saatte Mikonos Eğlencenin zirve yaptığı ada

19.00
Plajın devamındaki Jackie O’nun manzarası muhteşem. Akşamüstü içkinizi burada alın. Gösteri başlamak üzere, drag queen’ler eğlenceyi doruğa taşımak konusunda başrolde.

20.00
Super Paradise Plajı’nın barında, çılgın müzik eşliğinde eğlence başladı bile. Shot’lar havada uçuşuyor. En gözde olansa barmenleri barın üzerine yatırıp şampanyayla yıkamak!

22.00
Yunanlılar tam Akdenizli. Akşam yemeğine 10’dan evvel oturan yok. Interni’de (Matoyiannia, Tel: 26333) çok şık bir mekânda lezzetli yemeklerin tadını çıkarabilirsiniz. Sahibi Niko’nun İstanbul’da dekorasyon mağazası var, o yüzden bizim kültüre çok aşina.

48 saatte Mikonos Eğlencenin zirve yaptığı ada

48 saatte Mikonos Eğlencenin zirve yaptığı ada

10.00
1207’de Venediklilerin kontrolü ele geçirdikleri adada ufak müzeler var. Mikonos’taki limanda bulunan Arkeoloji Müzesi küçük ama eserler muhteşem. Favorim Denizcilik Müzesi. Türkiye ile ilgili eserlerin fazlalığı sizi şaşırtabilir. Mikonos Town ya da Chora olarak geçen merkezde Meryem Ana’ya adanan; Paraportiani Kilisesi’ne dışarıdan bir göz atın.

11.00
Adanın en güzel dükkânları Matoyiannia Sokağı’nda. Merkezdeki en iyi kuyumcuysa dünyaca ünlü İlias Lalaounis. Troya ve Bizans mücevherlerinden esinlenerek hazırlanan koleksiyonlar ilginç. 1921’den beri Mikonos’un meşhur badem ezmesini yapan Skaropolos’a uğramadan geçmeyin.

13.00
Öğle yemeğini bizim dönerin Yunan versiyonu ‘gyro’ ile geçiştirin. Little Venice (Küçük Venedik) diye bilinen ve eskiden kaptanların oturduğu evlerin olduğu bölgede bir kahve için, ardından da Kato Myli’deki değirmenlerin önünde resim çektirin.

48 saatte Mikonos Eğlencenin zirve yaptığı ada

14.00
Nammos Plajı (Tel: 22440) Yunanlı ünlülerin mekânı, dolayısıyla etraf paparazzi kaynıyor. Aklınızda olsun, şezlonglara bakan isim Yanni. Ona iyi davranmanız lazım! Yemekleri de çok meşhur. Öğle yemeğinden sonra masaların üstünde vur patlasın, çal oynasın! Dikkat, etraf Türk kaynıyor, DJ Türkçe çalmaya bayılıyor. Rezervasyon şart.

20.00
Günbatımında güzel bir otelde içki içip etrafı seyretmek lazım. Gay müdavimi bol The Elysium’un (Tel: 23952; www.elysiumhotel.com) manzarası müthiş.

Cavo Tagoo ise (Tel: 23692; www.cavotagoo.gr) beyazın bol kullanıldığı rüya âlemi gibi bir otel. 40 metre uzunluğundaki sonsuzluk havuzunun yanı keyfin en doğru adresi. Santa Marina ve Petasos Hotel ise özellikle sosyete takımının tercih ettiği adresler.

48 saatte Mikonos Eğlencenin zirve yaptığı ada

Akşamüstü partileriyle meşhur Nammos’un deniz mahsullü tabakları da iddialı.


22.00
Akşam yemeği için yel değirmenlerinin altındaki Sea Satin (Tel: 24676) deniz ürünlerinde başarılı. Alkol duvarı aşılınca insanlar masaların tepesinde dans ediyor. Nikos ise fiyatları makul bir taverna. Yunan mutfağı için iyi bir yer arıyorsanız Koursaros’u (Tel: 78140) deneyin. Avra (Tel: 22298), Nautilus (Tel: 27100) ve Katrin (Tel: 22169) adada akşam yemeği için sevdiğim yerler arasında.

24.00
Caprice (Tel: 23541) Little Venice’te hemen deniz üzerinde harika bir bar. Gecenin tadını en güzel kokteyller (tanesi 13 euro) ve müzik eşliğinde çıkarın. Ya da Remezzo’da (Tel: 25700) önce bir kadeh içkiyle geceye başlayıp dansla sabah 04.00’e kadar devam edin. Manzara, dekor ve ambiyans dorukta. Lola, At 54 ve Skandinavian da adanın popüler gece mekânları arasında bulunuyor.

03.00
Agyra’da eller havaya eğlenin. Hâlâ enerjiniz kaldıysa potpurilere eşlik edin. Cavo Paradiso bir Mykonos klasiği, ancak yaş ortalaması küçük. Unutmayın, koskoca adada sadece 30 taksi var ve bir saat taksi kuyruğunda bekleyebilirsiniz.

48 saatte Mikonos Eğlencenin zirve yaptığı ada

48 saatte Mikonos Eğlencenin zirve yaptığı ada

12.00
Kyklamino (Tel: 22787) adanın en iyi pastanesi. Çikolatalı pastası, muhallebili revanisi muhakkak denenmeli.

14.00
Güzel Alan anlamındaki Kalo Livadi son yılların en popüler plajı. Gençlerin uğrak yeri olan Sol y Mar (Tel: 71745) ile yemekleriyle ön plana çıkan Sol y Sombra (Tel: 72315) bu plajdaki en güzel kulüplerden. Sakin ve salaş bir plaj için Panormos’a uğrayın. Ne artist takımı ne çılgın gençlik ben sadece doğa istiyorum diyenlere Panormos doğru adres ayrıca iyi bir restoranı da var.

48 saatte Mikonos Eğlencenin zirve yaptığı ada

18.00
En iyi plajlardan biri Paraga’da bulunan Kalua’da (Tel: 23397) plaj partisi başlamak üzere. Çilekli daiquiri için, karpuz içinde meyve salatası yiyin ve ızgara kalamarın tadına bakın. Elia (Tel: 71204) ise plaj olarak bu eğlence adasında tavsiye edeceğim son yer.

48 saatte Mikonos Eğlencenin zirve yaptığı ada

Pinky Beach’in mutfağında bir Yunan güzeli.


LAZIM OLUR...

Adadaki küçük havalimanından şehir merkezine giderken Chora (Hora) tabelalarını takip edin.
İstanbul ve Bodrum’dan Mikonos’a direkt uçuşlar 14 Eylül’e kadar devam edecek.
Unutmayın, aşağıdaki tüm telefon numaralarının önüne +3022890 eklemeniz lazım.

False