ANTALYA HABERLERİ

Zeytinköy'ün şöhreti Ankara'nın gündeminde

DHA
08.05.2017 - 14:21Son Güncelleme :

YEREL HABERLER ANTALYA

DHA

 

Süleyman EKİN/ANTALYA, (DHA) - ANTALYA Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, Antalya'nın 'Zeytinköy' gibi kötü bir şöhreti olduğunu belirterek, “Burası, geçtiğimiz günlerde sayın Bakan'ın koordinesinde Ankara'da yapılan uyuşturucu ile ilgili toplantıda da özellikle gündeme getirildi" dedi.

Bu sabah Antalya'da düzenlenen 'Şafak Operasyonu' ile ilgili bilgi veren İl Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, operasyonun Türkiye genelinde eşzamanlı yapıldığını söyledi. Bu operasyonların daha çok 'Türkiye Huzur, Güven 1-2-3-4-5' adları ile yapıldığını hatırlatan Celal Uzunkaya, “Operasyonlar iki aşamalı yürütülüyor. Biri kamuya açık yerlerde, diğeri kapalı yerlerde yapılıyor. Türkiye genelinde bu uygulamalara 65 ile 75 bin civarında, bazen 90 bin rakamlarını da bulan görevlilerin katıldığı uygulamalar yapıldı. Oldukça olumlu sonuçlar da alındı. Toplumun duyarlılığını artırmak, kurallara uyma, çevrenin rahatsız edilmesini önleme gibi asayişin, huzurun, güvenin tesisi noktasında katkısı oldu" dedi.

Bakanlığın son uygulaması sonucu, uyuşturucu madde kullanımı ile alakalı olarak dün geceden itibaren her ilde önceden belirlenen hedeflere yönelik operasyonel uygulamalar gerçekleştirildiğini ifade eden Celal Uzunkaya, şöyle konuştu:

“Bu uygulama doğrultusunda ilimizde de daha önce bu işin ticaretini yapan, daha çok bu işte alana dönük faaliyet yürüten kişilere yönelik 39 hedefe operasyon yaptık. Toplam 39 hedef, 36 adreste olacak şekilde ki, bazıları karı-koca, baba-oğul olduğu için 39 hedef, 39 adres olarak belirlendi. Bakanlık Türkiye genelinde yapılan çalışmanın sonuçlarını basınla paylaşacaktır. İlimizin kötü şöhreti olan Zeytinköy'ü var. Burası, geçtiğimiz günlerde sayın Bakan'ın koordinesinde Ankara'da yapılan uyuşturucu ile ilgili toplantıda da özellikle gündeme getirildi. İlimizde de maalesef 1-2 yaygın alan var. Sık sık vatandaşlardan haklı olarak şikayetler geliyor. Parklarda, bahçelerde, sokaklarda uyuşturucu kullanan insanlara yönelik uygulamalar yapıyoruz. Narkotimleri artırdık. Araç ve kullandıkları donanımları da artıracağız. Motosikletli, yaya narkotimlerimiz ile narkotim köpekleri ve diğer birimlerimizin de desteğiyle, diğer toplumsal sorunlarda olduğu gibi uyuşturucu konusunu da asgariye indirecek çalışmalar devam edecek."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Zeytinköy'ün şöhreti Ankara'nın gündeminde hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 08 Mayıs 2017 tarihinde saat 14 21’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Zeytinköy'ün şöhreti Ankara'nın gündeminde haberi güncellenecektir.

ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ

09 Aralık 2017, Cumartesi
 • İmsak
  06:10
 • Guneş
  07:52
 • Öğle
  13:00
 • İkindi
  15:33
 • Akşam
  17:49
 • Yatsı
  19:19
Sayfa Başı