ANKARA HABERLERİ

Zehirli eller ölüm saçtı

Doğahan GİRİTLİOĞLU
25.04.2017 - 15:58Son Güncelleme :

Çankaya Portakal Çiçeği Sokak’taki Hülya Parkı’nda, mahalle sakinleri tarafından sahiplenilerek bakılan köpekler, fare zehiriyle katledildi. Katliamı gerçekleştirenlerin bulunmasını isteyen vatandaşlar “Caydırıcı cezalar uygulanmalı“ dedi.

Doğahan GİRİTLİOĞLU

Çankaya Portakal Çiçeği Sokak’ta çevre sakinleri tarafından sahiplenilen ve Hülya Park’ta bakılan 2 köpek, kimliği belirsiz kişiler tarafından fare zehiriyle öldürüldü. Kömür ve Oğlum ismini verdikleri köpeklerin katillerinin yakalanarak cezalandırılması için savcılık ile Orman ve Su İşleri Bakanlığı’na suç duyurusunda bulunanan vatadandaşlar, yaşananların kendilerini tedirgin ettiğini dile getirdi. Kömür ve Oğlum’a yem vermek için parka geldiği sırada iki hayvanında mama kutularına fare zehiri bırakıldığını fark ettiğini belirten Şenay Rosa şunları söyledi:

Zehirli eller ölüm saçtı

ZEHİR PARKA DA BULAŞTI

“Park alanına bırakılan zehir buradaki diğer canlılar için de tehlike oluşturdu. Köpeklerin öldüğü alanın çevresinde yem attığımız güvercinlerin de çoğunun cansız bedenine rastladık. Bu parkın hemen yanında okul var ve buradaki çocuklar her gün parkın yeşil çimleri üzerinde zaman geçiriyor. Yarın bir gün bu çocuklara da tehlike yaratmasından korkuyoruz.

KATİLLER YAKALANIP CEZALANDIRILSIN

Katledilen hayvanlar sahipsiz değildi, bugüne kadar da kimseye zarar vermedi. Biz Kömür ve Oğlum’un ölümüne şahit olduk ancak her yerde bu katliam devam ediyor. Onu sahiplenenen mahalleliler olarak katillerinin yakalanarak ceza alması için savcılığa ve bakanlığa suç duyurusunda bulunduk. Bu gibi durumları engellemek için caydırıcı cezalar uygulanmalı.”

SOSYAL MEDYA KÖMÜR VE OĞLUM’UN KATİLLERİNİ ARIYOR

Gerçekleşen katliam sonrası hayvanseverler sosyal medya üzerinden harekete geçti. Change.org’ta ‘Bakımevi Gerçekleri’ isimli kullanıcı tarafından ‘Çankaya Portakal Çiçeği Katili Bulunmalı’ başlığıyla başlatılan imza kampanyasını şu ana kadar bin 603 kişi destekledi.

ZEHİRLEYENE HAPİS CEZASI GELİYOR

Orman ve Su İşleri Bakanlığı hayvan hakları temsilicileriyle yaptığı görüşmeler sonrasında hayvan hakları konusunda yeni bir yasa taslağı hazırladı. Hayvanseverlerin yasalaşmasını desteklediği taslak, sokak hayvanlarını kasten öldüren, ölmüş ya da öldürülmüş hayvanları gıda amaçlı piyasa süren, hayvanlara cinsel ilişkide bulunan veya dövüştüren kişilerin hapis cezasına çarptırılmasını ön görüyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Zehirli eller ölüm saçtı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Nisan 2017 tarihinde saat 15 58’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Zehirli eller ölüm saçtı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı