KOCAELİ HABERLERİ

Zabıtadan Açıkta Satılan Ürünleri Satın Almayın Uyarısı

IHA
29.10.2015 - 12:55Son Güncelleme :

İZMİT ZABITASI, AÇIKTA SATILAN ÜRÜNLERİN SATIN ALINMAMASI İÇİN VATANDAŞLARI UYARDI.

IHA

İzmit Belediyesi Zabıta Müdürlüğü yetkilileri, vatandaşlardan açıkta satılan ürünleri almamalarını istedi.
Zabıtadan yapılan uyarıda, açıkta satılan özellikle gıda ürünlerinin sağlık açısından oldukça tehlikeli olduğu kaydedilerek, “Halk arasında merdiven altı olarak tabir edilen menşei ve imal edildiği yeri belli olmayan, üzerinde etiketi bulunmayan ve açıkta satışa sunulan ürünleri sakın almayın. Çünkü bu ürünler mikroplu olup sağlığı tehdit etmektedir. İzmit Belediyesi Zabıta Müdürlüğü olarak bu tür ürün satanlarla yoğun şekilde mücadele ediyoruz. Sağlığımızı düşünüyorsak, nerede üretildiği belli olan ve üzerinde etiket bulunan ürünleri tercih edelim” ifadeleri kullanıldı.
Zabıta ekipleri, Ömerağa Mahallesi Cumhuriyet Caddesi üzerinde açıkta midye satışı yapan şahıs hakkında yasal işlem yaparken, ürünlere de el koydular.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kocaeli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kocaeli ilinden Zabıtadan Açıkta Satılan Ürünleri Satın Almayın Uyarısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Ekim 2015 tarihinde saat 12 55’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Zabıtadan Açıkta Satılan Ürünleri Satın Almayın Uyarısı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı