Van Haberleri

VAN HABERLERİ

  YYÜ'de Tıp Bayramı kutlandı

  DHA
  18 Mart 2017 - 10:33Son Güncelleme : 18 Mart 2017 - 10:34

  YYÜ'de Tıp Bayramı kutlandı

  VAN,(DHA)- VAN Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Tıp Fakültesi'nde Tıp Bayramı nedeniyle kutlama töreni düzenledi. Programa katılan Van Valisi İbrahim Taşyapan, Türkiye'de sağlık alanında gelinin noktayı anlatıp, doktorlara üstlendikleri zor görevlerinden dolayı teşekkür etti.    YYÜ Dursun Odabaş Tıp Merkezi Konferans Salonu’nda düzenlenen törene Van Valisi İbrahim Taşyapan, YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal, YYÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Kazankaya, Genel Sekreter Prof. Dr. Yusuf Uzun, Dursun Odabaş Tıp Merkezi Başhekimi Doç. Dr. Cengiz Demir ve akademisyenler katıldı. Törende konuşan Vali Taşyapan, insanların, sıkıntılı zamanlarında doktorların elinden şifa aradıklarını belirterek, "Şifayı veren tabi ki Allah'tır ama buna vesile olmak, elinizle gerçekleştirmek de bu mesleğin onurudur. İnsanlar arasında hiçbir ayrım yapmadan bu hizmeti vermek hekimliğin şanındandır. Nihayetinde karşımızdaki bir insandır. Onun hastane kapısından girdikten sonraki, etnik kökeni, inancı sizler tarafından sorgulanmamalıdır" dedi.  Türkiye’de sağlık alanında, doktorlara çok büyük imkanlar sunulduğunun belirten Vali Taşyapan, "Hastanelerimiz, teknik cihaz ve imkanlarımız bugün, daha önce dünyadaki örneklerini kıskandığımız seviyelere geldi. İnsanlarımız artık sağlık hizmeti alma konusunda tereddüt yaşamamaktadır. Toplumumuzda 7'den 70'e her türlü insan vardır. Kimisinin memnuniyet katsayısı düşüktür, kimisinin yüksektir, kiminde hiç yoktu. Ne yapsanız memnun edemezsiniz. Ama hepsi nihayetinde bizim insanımızdır. İşimiz de insanımıza hizmet etmektir. Allah doktorlarımızın eksikliğini hiçbir zaman göstermesin" diye konuştu. Mesleği görev olarak görmeden, insanlara güler yüzle, içten gelerek hizmet etmenin normal davranış haline getirilmesiyle önemli sorunların çözüleceğini de ifade eden Vali Taşyapan, sözlerini şöyle sürdürdü:

  "Belki kapasitenin çok üzerinde hasta kabul ediyorsunuz, belki mesai gözetmiyorsunuz. Uykunuzdan, sosyal faaliyetlerinizden fedakarlık ediyorsunuz. Emekleriniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Tıp bayramları da tıp çalışanlarının hatırlanması, sorunlarına farkındalık oluşturulması için önemli zamanlardır. Bu vesileyle tıp bayramı ve tıp haftanızı da kutluyorum. Allah hepinize kolaylık versin. İnşallah hedeflediğiniz kariyerin en üst noktasına kadar sağlık ve başarıyla ulaşırsınız"

  YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal ise doktorların bayramını kutlayarak üniversite olarak bölgenin sağlık ihtiyaçlarına cevap verdiklerini söyledi. Günlük binlerce hastanın tedavisinin yapıldığı Dursun Odabaş Tıp Merkezi’nde il dışına gitmeye gerek kalmadan birçok alanda hizmet verildiğini ifade eden Rektör Battal, "Biz hastanemizi çağın gerektirdiği modern cihazlarla donatmanın yanı sıra alanında kendini yetiştirmiş ve uzman doktorlarımızla verdiğimiz hizmetleri daha ileri noktaya taşımak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz" diye konuştu. Program, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Tuncer’in de 14 Mart Tıp Bayramı ve Tıp Haftası kutlamalarını içeren kısa konuşmalarının ardından akademisyenlere cüppe giydirme töreni ile son buldu.  FOTOĞRAFLI

  Etiketler:
  YASAL BİLGİLENDİRMEHurriyet.com.tr’nin Yerel Haberler bölümünde, DHA ve İHA’nın abonelerine gönderdiği haberler otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde bu bölüme editoryal müdahalede bulunmamaktadır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.
  VanBugün13 ºCHafif Yağmurlu
  • Cuma11 ºC
  • Cmts11 ºC
  • Pazr11 ºC
  • Pzts12 ºC
  • Salı11 ºC
  • Çarş11 ºC

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı