ERZURUM HABERLERİ

Yüzünüzü Ovarak Kurulamayın!

IHA
27.10.2015 - 12:11Son Güncelleme :

YÜZÜNÜZÜ OVARAK KURULAMAYIN

IHA

Sivilceler büyük ve küçük herkesin sorunu olabildiğini belirten Dermatoloji Uzmanı Dr.Ata Nejat Ertek özellikle sivilceli kişilerde yüz yıkandıktan sonra kurulamanın nazikçe yapılması gerektiğini söyledi.
Sivilce sadece ergenlik dönemindeki kişileri etkilemediğini kaydeden Dr.Ata Nejat Ertek, “Her yaş grubunda görülebilen sivilceler özellikle erişkinlerde ergenlik sivilcelerine göre daha da inatçı oluyor.Üstelik bu durum ergenlik döneminde hiç sivilce problemi olmayan erişkinler için son derece moral bozucu olabiliyor” diye konuştu.
Dr.Ata Nejat Ertek, sivilceleri azaltmak için şu önerilerde bulundu; “Yüzünüzü ellerinizle nazikçe günde 2 kere sabunla ya da temizleme ürünü ile yıkayın.
Yüzünüzü yıkadıktan sonra havluyla nazikçe kurulayın. Eğer ovalayarak kurlarsanız bu durum irritasyona neden olup ve sivilceyi arttırabilir.
Nemlendirici kullanıyorsanız yağsız olmasına dikkat edin.
Sivilceleri sıkmayın, ovalamayın patlatmayın. Bunlar sivilcelerin artmasına ve iz kalmasına sebebiyet verebilir.
Hamilelikte beslenmenize de dikkat edin..Baharatlı,acılı besinler sivilcelerin artmasına neden olabilir.
Sivilcelerinizin için aklı bildiğinize ürün kullanmayın.Bakım ürünü ile ilgili mutlaka bir uzmana danışın ve ondan sonra alıp kullanın.Çünkü bazı ilaçlar,kremler ya da jeller gebelik sırasında bebeğiniz açısından zararlı olabilir. Kadın doğum uzmanınız ve dermatoloji uzmanınız size gebelik sırasında uygulayabileceğiniz çözümler sunacaktır.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Erzurum haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Erzurum ilinden Yüzünüzü Ovarak Kurulamayın! hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Ekim 2015 tarihinde saat 12 11’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yüzünüzü Ovarak Kurulamayın! haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı