YSK tarafından referandumun iptaline ilişkin başvurular reddedildi - Ankara Haberleri
Ankara Haberleri

ANKARA HABERLERİ

  YSK tarafından referandumun iptaline ilişkin başvurular reddedildi

  DHA
  19 Nisan 2017 - 18:08Son Güncelleme : 19 Nisan 2017 - 18:08

  YSK tarafından referandumun iptaline ilişkin başvurular reddedildi

  Mustafa TURAPOĞLU - Muhammet BAYRAM  / ANAKRA, (DHA) - YÜKSEK Seçim Kurulu tarafından referandumun iptaline ilişkin başvurular reddedildi.

  Yüksek Seçim Kurulu tarafından yapılan yazılı açıklama şöyle; "Cumhuriyet Halk Partisi, Halkların Demokratik Partisi ve Vatan Partisi tarafından ayrı ayrı Yüksek Seçim Kurulu'na sunulan dilekçeler ile 16 Nisan 2017 tarihinde yapılan Anayasa Değişikliği Halkoylaması'nın tam kanunsuzluk nedeniyle iptaline ilişkin talepler bugün saat 10.39 başlayan Yüksek Seçim Kurulu Toplantısı'nda görüşülmüş, yapılan değerlendirmeler neticesinde her üç talebin de ayrı ayrı oylanması sonucunda 10 üyenin ret, 1 üyenin kabul yönündeki oyları ve oy çokluğu ile reddine saat 17.30 itibariyle karar verilmiştir."

  Etiketler:
  YASAL BİLGİLENDİRMEHurriyet.com.tr’nin Yerel Haberler bölümünde, DHA ve İHA’nın abonelerine gönderdiği haberler otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde bu bölüme editoryal müdahalede bulunmamaktadır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.
  AnkaraBugün23 ºCAçık
  • Cuma24 ºC
  • Cmts25 ºC
  • Pazr24 ºC
  • Pzts19 ºC
  • Salı23 ºC
  • Çarş24 ºC

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı