YOZGAT HABERLERİ

Yozgat'ta telekom altyapısı 4,5 G'ye uygun

DHA
31.03.2016 - 17:14Son Güncelleme :
DHA

Harun GÖKÇEOĞLU/YOZGAT, (DHA)- TÜRK Telekom Yozgat İl Müdürü Yusuf Kaplan, Yozgat’ta 3 bin kilometrenin üzerinde fiber ağın bulunduğunu ve yıl sonuna kadar tüm yerleşim birimlerinin 4.5 G kullanımına yönelik altyapıya kavuşturulacağını söyledi.

Düzenlediği basın toplantısında müşteriye kusursuz hizmet sunumu vereceklerini, bunun için müşteriye ek külfetin olmayacağının ifade eden  Türk Telekom Yozgat İl Müdürü Yusuf Kaplan, “4,5 G'nin kullanılmaya başlamasıyla aynı miktar kullanımda yüksek fiyat ödemenin veya 4,5G aboneliği için ücret alınması gibi bir durumun söz konusu değil. Bu teknolojiye uyumlu cep telefonu ve SIM karta sahip olanlar aboneliğini onaylamak şartıyla 4,5G'ye geçebilecek. SIM kart değişimleri ücretsiz olarak yapılıyor ve 10 gigabayt internet de hediye ediliyor” dedi.

Cihazın uygun olması halinde 1 Nisan'dan sonra Türkiye'nin 4,5 G üzerinden konuşma yapılan nadir ülkelerden biri olacağını dile getiren Kaplan, söz konusu teknolojinin yüksek görüntülü görüşme, çoklu oyunlar gibi imkanlar sağladığını bildirdi. 4,5G ile ihalesinde var olan lisansın 3 katına çıktığına işaret eden Kaplan, böylece ses ve data trafiğinin yüksek bir teknolojiyle kullanılacağını kaydetti.

FOTOĞRAFLI 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Yozgat haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Yozgat ilinden Yozgat'ta telekom altyapısı 4,5 G'ye uygun hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Mart 2016 tarihinde saat 17 14’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yozgat'ta telekom altyapısı 4,5 G'ye uygun haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı