YOZGAT HABERLERİ

Yozgat’ta Lise Öğrencileri İçin Taşıma İhalesi Yapılmayınca Köylerde Yaşayan Lise Öğrencileri Mağdur Oldu

IHA
07.10.2015 - 17:06Son Güncelleme :

YOZGAT'TA KÖYDE YAŞAYAN ÖĞRENCİ VELİLERİ, LİSELER İÇİN TAŞIMA İHALESİ YAPILMADIĞI İÇİN ÇOCUKLARININ OKULA GİDEMEDİĞİNDEN YAKINDI

IHA

Ülke genelinde olduğu gibi Yozgat’ta da taşımalı sistemle lise eğitimi gören örenciler için servis ihalesi yapılmayınca, köylerde yaşayan lise öğrencileri mağdur oluyor.
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından taşımalı sistemle lise eğitimi alan öğrencileri taşıyan servis araçları için ihale yapılmayınca Yozgat’ın köylerinde yaşayan lise öğrencileri mağdur oluyor. Yassıhöyük köyünde iki çocuğu liseye giden Abdullah Gülışık isimli veli, okul açıldığından beri çocuklarının okula doğru düzgün okula gidemediğini belirterek, “Okullar açıldıktan bir birbuçuk ay sonra ihale yapılıyor ve çocuklarımız ilk aylar okula gidemiyor. 3 Yıldır bu şekilde yapılıyor. Köyümüzde liseye giden ikisi benim 7 öğrencimiz var. Okula gelemiyorlar, okula gelemeyince de yok yazılıp devamsızlıkları artıyor. Şehir merkezinde ev tutma imkanım yok. Milli eğitim müdürlüğüne gittik, vali yardımcısı ile görüştük, bir sonuç alamadık. Çocuklarımız okula gelemiyor, sadece bizim köyümüz değil çevre köydeki bütün lise öğrencileri okula gidemiyor” dedi.
Bu durumu mektup yazarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a bildirdiğini, ikinci bir mektubu daha yazdıklarını ifade eden Gülışık, “Köyümüzde işi olan vatandaşlar şehre erken gelirse çocukları getiriyor. Kimse gelmez ise çocuklar köyde kalıp okuldan yok yazılıyor. Bu sorunumuzun biran önce çözümlenmesini istiyoruz” dedi.
Duran Özdemir isimli veli de çocuğunun servis aracı ihalesi yapılmadığı için köylerine araç gelmediğini belirterek, “Çocuklarımız mağdur oluyor. Okula gelemiyor. Her yıl aynı durumu yaşıyoruz. Neden lise öğrencileri için de ilk ve ortaokul öğrencilerine yapıldığı gibi ihale önceden yapılmıyor” diye konuştu.
Yozgat Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş, lise öğrencilerinin pansiyonlara yerleştirildiğini, kaç öğrencinin köyde kalacağının önceden belirlenemediğini belirterek, “ihale okullar açıldıktan sonra yapılmaktadır. Biz öğrencilerimizin mağdur olmaması için ihale yapılıncaya kadar yurtlarımızda misafir öğrenci olarak barınmasını sağlıyoruz. Bu durumda olan velilerimiz bizlerle görüştüğünde problem çözülecektir. 15 Ekim itibariyle de lise öğrencilerimiz için taşıma başlayacak” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Yozgat haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Yozgat ilinden Yozgat’ta Lise Öğrencileri İçin Taşıma İhalesi Yapılmayınca Köylerde Yaşayan Lise Öğrencileri Mağdur Oldu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Ekim 2015 tarihinde saat 17 06’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yozgat’ta Lise Öğrencileri İçin Taşıma İhalesi Yapılmayınca Köylerde Yaşayan Lise Öğrencileri Mağdur Oldu haberi güncellenecektir.

  YOZGAT NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Ekim 2017, Cumartesi
  • İmsak
   05:11
  • Guneş
   06:50
  • Öğle
   12:36
  • İkindi
   15:37
  • Akşam
   18:02
  • Yatsı
   19:29
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı