ANKARA HABERLERİ

Yıldırım'ın 'Yaşanmışlıkların Tuvaldeki İzleri-2' sergisi

DHA
28.03.2017 - 11:26Son Güncelleme :
DHA

Hüseyin ÖZBALI/ANKARA, (DHA)- RESSAM Seyfi Yıldırım, 'Yaşanmışlıkların Tuvaldeki İzleri-2' adlı 10'uncu kişisel resim sergisini Ziraat Bankası Kuğulu Sanat Galerisi'nde başkentli sanat severlerle buluşturdu. Sergide yer alan 27 adet soyut tarzdaki eserler ilgiyle izlendi. Ankara'da yaşayan Uşak'lı hemşerilerinin de destek verdiği sergi, 14 Nisan 2017 tarihine kadar izlenebilecek.

Sanatsal çalışmalarını Uşak'ta sürdüren ressam Seyfi Yıldırım, "Yurdun birçok yerinde 36 yıldır resim öğretmeliği görevime devam ediyorum ve halen Uşak'ta Besim Atalay Güzel Sanatlar Lisesi'nde resim öğretmeliği görevimdeyim. Ankara'da ilk defa sergi açmanın mutluluğunu yaşıyorum" dedi. Sanatsal çalışmalarında genellikle doğayı soyutlayarak tasvir ettiğinin altını çizen Yıldırım, sanat tarihimizin incelendiğinde çok sayıda sanatçının Anadolu'nun değişik yörelerinde çalıştıklarını, ürettiklerini ve Türk sanatında önemli ve anlamlı yerler kapladıklarının görüldüğünü kaydetti. Yıldırım, "Atölyem ve sergilerim gezildiğinde duvarlarda asılı resimlerimde doğanın nasıl yeniden biçimlendirildiği, resme nasıl dönüştürüldüğü desenler, eskizler tarzımı tanımanızda büyük etki sağlar. Ankara'da ilk defa sergi açmanın mutluluğunu yaşıyorum. Beni yalınız bırakmayan Uşak'lı hemşerilerime de sergime gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ediyorum" dedi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Yıldırım'ın 'Yaşanmışlıkların Tuvaldeki İzleri-2' sergisi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Mart 2017 tarihinde saat 11 26’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yıldırım'ın 'Yaşanmışlıkların Tuvaldeki İzleri-2' sergisi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı