ŞANLIURFA HABERLERİ

YGS Türkiye 24’ncüsü Şanlıurfa’dan

DHA
30.03.2017 - 16:21Son Güncelleme :
DHA

ŞANLIURFA (DHA)-ŞANLIURFA’da, ÖSYM tarafından açıklanan YGS sonuçlarında Yükseliş Koleji öğrencisi Taha Tunçkaşık üç puan türünde Türkiye 24’ncüsü ve Şanlıurfa İl birincisi oldu.

YGS sonuçlarında Yükseliş Koleji öğrencisi Taha Tunçkaşık üç puan türünde Türkiye 24’ü ve Şanlıurfa İl birincisi oldu. Tunçkaşık’ın gösterdiği başarı karşısında öğretmenleri, öğrenciyi tebrik etti. Okulda düzenlenen basın toplantısıyla Tunçkaşık’ın Türkiye 24’ncüsü ve Şanlıurfa İl Birincisi olduğu açıklandı.Yükseliş Koleji Kurucusu Mehmet Ali Sezer, “Öncelikle YGS’de başarı gösteren tüm öğrencileri kutluyorum. Bu yılki YGS’nin bizim için ayrı bir önemi var. Öğrencilerimizden Taha Tunçkaşık YGS’de Türkiye 24’ncüsü ve Şanlıurfa İl birincisi olarak bizlere gurur vermiştir. Tabi ki bu başarı kolay olmamıştır. Bu başarı bin bir emeğin sonucu olarak ortaya çıkmıştır. Bu sonsuz emeği esirgemeyen tüm öğretmenlerimize çalışmasıyla herkese örnek olan Taha arkadaşımıza teşekkür ediyorum” dedi.Taha Tunçkaşık ise “Sınav sonuçları açıklanınca çok mutlu oldum. Uzun zamandır emek verdim ve bu şekilde sınava girdim. Bu başarımda öğretmenlerimin çok büyük katkısı olmuştur. Planlı ve verimli çalışmamda onlar hep yanımda olmuşlardır. Her birinin ayrı ayrı tecrübelerinden ve birikimlerinden faydalandım. Onların bu güvenini boşa çıkarmadığım için son derece mutlu ve gururluyum. YGS, üniversiteli olmam için ilk basamaktı. Önümde LYS var, daha iyi bir başarı elde etmek için aynı disiplin içerisinde çalışmaya devam edeceğim” dedi.FOTOĞRAFLI 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Şanlıurfa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Şanlıurfa ilinden YGS Türkiye 24’ncüsü Şanlıurfa’dan hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Mart 2017 tarihinde saat 16 21’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça YGS Türkiye 24’ncüsü Şanlıurfa’dan haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı