MALATYA HABERLERİ

Yeşilyurt'ta 'yamaç paraşütüyle uçmak istiyoruz' projesi

DHA
02.04.2018 - 16:54Son Güncelleme :
DHA

Taha AYHAN/MALATYA, (DHA)- YEŞİLYURT Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, 'Keşke' projesine katılarak 'yamaç paraşütüyle uçmak istiyoruz' diyerek hayallerini ileten yetim ve öksüz çocukların isteklerini gerçeğe dönüştürdü.  Yamaç paraşütüyle gökyüzüne uçan çocukların yaşadıkları heyecan ve mutluluk görülmeye değerdi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sosyal belediyecilik alanında ödüllendirdiği, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat'ın üzerinde özenle durduğu 'Keşke' projesi kapsamında yamaç paraşütü etkinliği düzenlendi. 'Keşke' projesi katılarak kendilerine verilen proje formuna 'yamaç paraşütüyle uçmak istiyoruz' diye yazan çocuklar, Başkan Polat'ın sürpriz davetiyle büyük bir heyecan yaşadılar.  Gündüzbey Kapılık mevkiinde düzenlenen ve renkli görüntülerin yaşandığı etkinlikte kendileri için özel hazırlanan yamaç paraşütleriyle gökyüzüne uçan çocuklar keyifli olduğu kadar heyecanlı anlar yaşadılar. 
Çocukların heyecanına ortak olup yamaç paraşütüyle uçan Başkan Polat, "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından ödüle layık görülen 'Keşke' projemiz kapsamında yavrularımızın hayallerini gerçeğe dönüştürmeye devam ediyoruz. Projemiz kapsamında kendilerine verdiğimiz proje formuna yamaç paraşütüyle uçmak istiyoruz diye yazan çocuklarımızla birlikte Gündüzbey Kapılık bölgemizdeki alanda yamaç paraşütü etkinliği düzenledik. Çocuklarımızın istekleri bizim başımızın üstünde yeri vardır, onlar için ne yaparsak azdır. Eğer yüzlerinde bir tebessüm oluşturabildiysek ne mutlu bize, onların mutluluğu bizim için en büyük sevinç kaynağıdır. Çocuklarımızın erken yaşlarda yüksek özgüvenleriyle birlikte bu sporu yapmak istemelerini takdirle karşılıyorum ve tebrik ediyorum. Bugün ki özel ve farklı etkinliğimize destek veren Malatya Sportif Havacılık Kulübüne, Adana Havacılık ve Adrenalin Sporları Kulübüne, Elazığ’dan katılım gösteren pilotlarımıza, Kudüs konferansımıza katılmak üzere Malatya'ya gelen ve çocuklarımızın heyecanına ortak olmak adına etkinliğimize katılan Prof. Dr. Cengiz Tomar ve Araştırmacı- Yazar Musa Biçkioğlu'na, İnönü Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Fikret Karaman'a ve etkinlikte emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum" dedi.
Adana Havacılık ve Adrenalin Sporları Kulüp Başkanı Güner Akkaya ise, 'Keşke' projesiyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan ödül alan Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat'a sosyal belediyecilik hizmetlerinden dolayı teşekkürler etti. 'Keşke' projesinin çok anlamlı ve güzel bir proje olduğunu ifade eden Güner Akkaya, "Keşke projesi her yönüyle örnek bir projedir, Başkanımıza bu duyarlı hizmetlerinden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum. Bu proje umarım diğer yerel yönetimlere örnek teşkil eder ve bu tip projeler ülkemizde çoğalır. Gençlerimize baktığımız zaman geleceğimizi görüyoruz,  çocuklarımıza yapılacak her yatırım anlamlıdır. Bugün de Başkanımızın daveti üzerine Yeşilyurt'a geldik, çocuklarımızın isteklerini yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz" şeklinde konuştu.
İstekleri yerine getirilen çocuklar ise, "Bu tip etkinlikleri televizyonda sürekli takip ediyorduk, keşke bizde uçsak diye hep aklımızdan geçmişti, uçmak herkesin hayali olduğu gibi bizimde hayallerimizi süslüyordu. Hayallerimiz Yeşilyurt Belediye Başkanımız Hacı Uğur Polat sayesinde gerçeğe dönüştü, Başkanımıza ve pilotlara çok teşekkür ediyoruz" diye konuştular.
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Malatya haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Malatya haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Yeşilyurt'ta 'yamaç paraşütüyle uçmak istiyoruz' projesi haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı