TOKAT HABERLERİ

Yeşilyurt'ta çiftçilere yönelik toplantı

DHA
29.03.2016 - 11:18Son Güncelleme :
DHA

TOKAT,(DHA)-TOKAT'ın Yeşilyurt ilçesinde Gaziosmanpaşa Üniversitesi ile Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünün işbirliği ile 'Süt Sığırcılığı' paneli düzenlendi.

Yeşilyurt Halk Eğitim Merkezi konferans salonunda düzenlenen panele Vali Cevdet Can, Yeşilyurt Kaymakamı Ömer Kıraç, Yeşilyurt Belediye Başkanı Kazım Misafir, Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Mustafa Şahin, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mehmet Ali Yavaş ve çiftçiler katıldı. Yeşilyurt Belediye Başkanı Kazım Misafir ve Yeşilyurt Kaymakamı Ömer Kıraç ilçenin genel durumu ile ilgili bilgiler verdi. Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Mustafa Şahin ise, ilçenin tarım ve hayvancılıkta önemli bir yeri olduğunu belirterek, tarım ve hayvancılığa katkı sağlamak amacıyla çiftçileri bilgilendirmek istediklerini söyledi.

"BU TOPRAKLARIN SAHİPLERİ SİZLERSİNİZ"

Vali Cevdet Can, Yeşilyurt’un bereketli topraklarının atıl bırakılmaması gerektiğini söyledi. Atıl bırakılan yerlerde gelişmenin, kalkınmanın mümkün olmayacağını dile getiren Vali Can, "Yeşilyurt’ta araziler çok parçalanmış. Bu arazilerin mülkiyette olmasa bile hizmette birliğini sağlayacağız. Eğer bunu yapamazsak büyüyemeyiz, kalkınamayız, gelişemeyiz. Bu toprakların sahipleri sizlersiniz. Bizler sizlere destek kuvvetiz" dedi. Yapılan konuşmaların ardından moderatörlüğünü Prof. Dr. Sedat Karaman’ın yaptığı panelde, panelistler Prof. Dr. Yaşar Karadağ, Yrd. Doç. Dr. Numan Kılıçalp, Tokat Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü personeli Sırrı Karyağdı ve Yeşilyurt İlçe Tarım Müdürü Hakan Afacan, süt sığırcılığı konusunda çiftçilere bilgiler verdi.FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Tokat haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Tokat ilinden Yeşilyurt'ta çiftçilere yönelik toplantı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2016 tarihinde saat 11 18’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yeşilyurt'ta çiftçilere yönelik toplantı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı