Amasya Haberleri

AMASYA HABERLERİ

    Yeşilırmak’ın temizlenmesi için toplandılar

    DHA
    17 Mart 2017 - 08:43Son Güncelleme : 17 Mart 2017 - 08:44

    Yeşilırmak’ın temizlenmesi için toplandılar

    Sinan HARMANCI/AMASYA,(DHA)- AMASYA Valisi Salih Işık, İl Su Yönetimi Koordinasyon Kurulu Toplantısına başkanlık etti.

    Amasya’da Yeşilırmak'taki kirliliğin önlenmesi için Vali Salih Işık başkanlığında İl Su Yönetimi Koordinasyon Kurulu toplantısı yapıldı. Vali Salih Işık, “Yeşilırmak ve Tersakan ırmağındaki kirliliğin önlenmesi, suyun kalitesinin arttırılması ve bu kaynakların korunması noktasında çalışmalarımız var. Kirliliğin sebeplerine gelince hayvan ve tarımsal atıklar, endüstriyel ve evsel kirlilikler yer almakta. Tabi kirlilik çeşidine göre sorumlu kurum ve kuruluşlarımız var. Bugün gündemimizde olan koruma eylem planı hakkında sunumlarımızı yapacağız ve değerlendirmelerde bulanacağız. Toplantının hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

    Konuşma sonrası yapılan sunumda Yeşilırmak Havzasında akarsu ana ve yan kollarda kirliliğin önlenmesi noktasında alınan tedbirler, Yapar Sulak Alanların Oluşturulması ve Tersakan temizliği ile ilgili yürütülen çalışmalar değerlendirildi. Gündemde yer alan diğer konular görüşüldü. Toplantıya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, Vali Yardımcısı Turgay İlhan, ilçe kaymakamları, DSİ Şube Müdürü Turgut Yorulmaz ve ilgili kurumların temsilcileri katıldı.

     

    FOTOĞRAFLI

    Etiketler:
    YASAL BİLGİLENDİRMEHurriyet.com.tr’nin Yerel Haberler bölümünde, DHA ve İHA’nın abonelerine gönderdiği haberler otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde bu bölüme editoryal müdahalede bulunmamaktadır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.
    AmasyaBugün19 ºCÇok Bulutlu
    • Perş16 ºC
    • Cuma18 ºC
    • Cmts24 ºC
    • Pazr24 ºC
    • Pzts14 ºC
    • Salı15 ºC

      EN ÇOK OKUNANLAR

        Sayfa Başı