HATAY HABERLERİ

Yeşilay Haftası

AA / Lale Köklü
27.02.2016 - 12:02Son Güncelleme :
Yeşilay Haftası
AA / Lale Köklü

HATAY (AA) - Hatay Valisi Ercan Topaca, Yeşilay Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Topaca, mesajında, geleceğin teminatı çocuk ve gençlerin sağlıklı bireyler olarak yetişmesi yolunda alkol, tütün ve bağımlılık yapıcı maddelerin neden olduğu tahribatın çeşitli etkinliklerle gözler önüne serildiği Yeşilay Haftası'nın, önemli bir misyonu yerine getirdiğini belirtti.

Bu türden kötü alışkanlıkların bireye, aileye ve topluma verdiği zararları ortaya koyan Yeşilay Derneği'nin ise her kesimden insana yanlış alışkanlıklardan kurtulmak için önemli fırsatlar sunduğunu kaydeden Topaca, mesajına şöyle devam etti:

"Sağlık Bakanlığımız tarafından 2016 yılının 'Tütünle Mücadele Yılı' ilan edilmiş olması, ülkemizin genelini 'Dumansız Hava Sahası' haline getirme çabaları, sağlıklı nesiller yetiştirilmesi için devletimizin attığı önemli adımlardandır. Ancak güçlü bir toplum ve sağlıklı bir nesil için vatandaşlarımızın her birine ayrı ayrı sorumluluklar düşmektedir. Bu anlayışın bir gereği olarak ilimiz genelinde her türlü olumsuzlukla mücadelede gösterdiğimiz hassasiyeti, çocuklarımızın ve gençlerimizin akıl, beden ve ruh sağlığını tehdit eden her türlü olumsuzlukla mücadele konusunda kararlılıkla sürdüreceğiz."

Topaca, herkesin Yeşilay Haftası’nı kutladığını ve tüm vatandaşlara sigara, alkol ve madde bağımlılığından uzak, sağlıklı ve mutlu bir yaşam diledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hatay haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Hatay ilinden Yeşilay Haftası hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Şubat 2016 tarihinde saat 12 02’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yeşilay Haftası haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı