SİVAS HABERLERİ

Sivas'ta 'Yönetici Gelişim Programı' düzenlendi

DHA
31.10.2019 - 10:53 |Son Güncelleme :
DHA

Uğur YİĞİT/SİVAS, (DHA) -  SİVAS'ta Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce hazırlanan İmam Hatip Okulları Yönetici Gelişim Eylem Planı (YÖGEP) projesi kapsamında okul idarecilerine yönelik 'Yönetici Gelişim Programı' düzenlendi.
Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde Şems-i Sivas-i İl Halk Kütüphanesinde gerçekleştirilen programa MEB Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Fehmi Tutkun ve il genelindeki Anadolu imam hatip liseleri ile imam hatip ortaokullarının müdür ve müdür yardımcıları katıldı.
Programda konuşan Şube Müdürü Fehmi Tutkun, YÖGEP'in okul yöneticilerinin eğitim yönetimi alanında kendilerini geliştirmeleri, kurum kültürü ve öğrencilerin ve öğretmenlerin gelişimini destekleyici bilgi, beceri ve tutum geliştirmelerini sağlamak amacıyla düzenlendiğini belirtti. Tutkun, birincisi 2018-2019 eğitim-öğretim yılında başarılı bir şekilde uygulanan YÖGEP'in 2019-2020 eğitim-öğretim yılı programının Ekim ayı ile birlikte başladığını, Kasım, Aralık, Mart, Nisan ve Mayıs aylarını kapsayan; konferans, seminer, uygulama, sunum ve iyi örneklerden oluşan programlarla 6 ay süreyle devam edeceğini söyledi.
MEB Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz, Akademik Destek Programı (ADEP), Hedef 2020, Anadolu imam hatip liseleri arası gerçekleştirilecek güreş müsabakaları ile Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün uyguladığı çeşitli proje, faaliyet ve uygulamalar hakkında konferans verdi. Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün birçok öğretim materyali ve projeler geliştirdiğini belirten Yılmaz, öğretmenlerin bunlarla ilgili içeriklere internet sayfası üzerinden ulaşmalarının teşvik edilmesi gerektiğini ifade etti. Projelerin uygulandığı yerlerden çok güzel geri dönüşler alındığını, ancak bu projelerden haberi olmayan öğretmenlere rastladıklarını söyleyen Yılmaz, bu projelerin uygulanmasında en önemli kilit rolün okul idarecilerinde olduğunu aktardı.
Program kapsamında Merkez Rehberlik Araştırma Merkezi Rehberlik Öğretmeni Yusuf İpek, İhramcızade Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen Bilimleri Öğretmeni Mesut Duman ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Büro Öğretmeni Ekrem Koçak Akademik başarıyı ve verimliliği artırmada temel ilkeler, tanımlama, izleme ve değerlendirme, LGS ve YKS hazırlık çalışmaları, destekleme ve yetiştirme kursları, kariyer planlama, ADEP, Hedef 2020, ve Milli Eğitim Müdürlüğünce hayata geçirilen KÖPRÜ Projesi hakkında bilgilendirme sunumu yaptı.

FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sivas haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sivas ilinden Sivas'ta 'Yönetici Gelişim Programı' düzenlendi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Ekim 2019 tarihinde saat 10 53’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sivas'ta 'Yönetici Gelişim Programı' düzenlendi haberi güncellenecektir.

SİVAS NAMAZ VAKİTLERİ

18 Kasım 2019, Pazartesi
 • İmsak
  05:44
 • Güneş
  07:11
 • Öğle
  12:22
 • İkindi
  14:59
 • Akşam
  17:23
 • Yatsı
  18:44
Sayfa Başı