OSMANİYE HABERLERİMERKEZ HABERLERİ

Tarıma dayalı yatırımların desteklenmesi projesinde süre uzatıldı

DHA
30.09.2019 - 12:53Son Güncelleme :
DHA

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA) - OSMANİYE Tarım ve Orman İl Müdürü İbrahim Sağlam, Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında, tarıma dayalı yatırımların desteklenmesi projesinde sürenin uzatıldığını duyurdu.
Müdür Sağlam, doğal kaynaklar ve çevrenin korunmasını dikkate alarak kırsal alanda gelir düzeyinin yükseltilmesi, tarımsal üretim ve tarıma dayalı sanayi entegrasyonunun sağlanması için küçük ve orta ölçekli işletmelerin desteklenmesi, tarımsal pazarlama altyapısının geliştirilmesi, gıda güvenliğinin güçlendirilmesi, kırsal alanda alternatif gelir kaynaklarının oluşturulması, kırsal ekonomik altyapının güçlendirilmesi, tarımsal faaliyetler için geliştirilen yeni teknolojilerin üreticiler tarafından kullanımının yaygınlaştırılması, yürütülmekte olan kırsal kalkınma çalışmalarının etkinliklerinin artırılması ve kırsal toplumda yerel kalkınma kapasitesinin oluşturulmasına katkı sağlamayı amaçlayan Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Tarıma Dayalı Yatırımların Desteklenmesi Hakkında Süre Uzatımı İle İlgili Tebliğ'in 26 Eylül tarihli Resmi Gazete 'de yayınlandığını söyledi.
Program kapsamındaki konulara ilişkin proje hazırlayarak yatırım teklifi vermek isteyen yatırımcıların, 14 Kasım günü mesai bitimine kadar projelerini internet üzerinden giriş yaparak müracaatlarını tamamlamaları gerektiğini ifade eden Sağlam, "13. etap proje başvuruları başlamış olup tüm çiftçi, esnaf ve yatırımcıları, iş adamlarımızı ve girişimcileri daha fazla bilgi için Osmaniye Tarım ve Orman İl Müdürlüğüne bekliyoruz. Osmaniye Tarım ve Orman İl Müdürlüğü olarak yatırımcılara her konuda yardıma hazırız." dedi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Merkez haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Merkez ilinden Tarıma dayalı yatırımların desteklenmesi projesinde süre uzatıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Eylül 2019 tarihinde saat 12 53’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Tarıma dayalı yatırımların desteklenmesi projesinde süre uzatıldı haberi güncellenecektir.

OSMANİYE NAMAZ VAKİTLERİ

16 Ekim 2019, Çarşamba
 • İmsak
  05:17
 • Güneş
  06:36
 • Öğle
  12:26
 • İkindi
  15:35
 • Akşam
  18:06
 • Yatsı
  19:20
Sayfa Başı