ORDU HABERLERİ

Ordu’nun Çikolata Park’ı açılışa gün sayıyor

Hürriyet Haber
21.11.2018 - 15:27Son Güncelleme :

Fındık üretiminde ilk sırada yer alan Ordu’da ürünün en fazla kullanıldığı alana yönelik Ordu Büyükşehir Belediyesi’nce yürütülen ve yüzde 80’i tamamlanan ‘Çikolata Park Projesi’nin bahar aylarında hizmete girmesi planlanıyor.

Hürriyet Haber

Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Engin Tekintaş projeyle ilgili yaptığı açıklamada, “Sosyal hayata katkı sunacak projenin aynı zamanda ekonomik katkısı da büyük olacak” dedi. Ordu’nun Gülyalı ilçesinde yapımı süren Çikolata Park Projesi’nin, yüzde 80’i tamamlandı. ‘Türkiye’nin en tatlı projesi’ olarak nitelendirilen Çikolata Park’ın yapımı, Avrupa ve Türkiye’nin deniz üzerine inşa edilen ilk havalimanı olma özelliği taşıyan Ordu-Giresun Havalimanı’nın yakınında 60 dönüm alan üzerinde devam ediyor.

2019 MAYIS’TA HİZMETE GİRMESİ PLANLANIYOR

Kentin turizm ve ekonomik yapısına önemli katkı sağlaması planlanan proje kapsamında, fındığın kullanıldığı çikolatanın imalat ve satış noktaları yapılıyor. Deniz kenarındaki projede fındığın tarihini yansıtan müzenin yanı sıra seyir terası, çocuk oyun parkı ile sportif alanlar, restoran, düğün salonları ve çok amaçlı salon da yer alacak. Çikolata Park Projesi’nin, yılbaşında tamamlanması ve 2019 mayıs ayında hizmete girmesi hedefleniyor.

Ordu’nun Çikolata Park’ı açılışa gün sayıyor

ÖZEL MEKANLAR YER ALACAK

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Engin Tekintaş, projeyi yerinde inceleyerek çalışmalar hakkında Gülyalı Belediye Başkanı Talip Şen ve yüklenici firma yetkililerinden bilgi aldı. Başkan Tekintaş, yaptığı açıklamada, hem Karadeniz hem de Ordu için çok özel bir mekân oluşturulduğunu söyledi. Yeme içme ve çikolata üretim mekânları, nikâh salonları, çok amaçlı salonlar olmak üzere çok geniş bir yapının ortaya çıkacağını belirten Tekintaş, kır düğünü yapılabilecek özel mekân, halı saha, basketbol sahası, yeşil alan, yürüme yolları, denize açık iskele, yaklaşık 300 araçlık otoparkın da içinde bulunduğu alanın günü birlik vakit geçirilebileceği özel mekânlardan biri olacağını ifade etti. Başkan Tekintaş, 2014 sonunda yapımına başlanan projenin, neredeyse kullanabilecek noktaya kadar geldiğine dikkat çekti.

İSTİHDAMA DA KATKI SUNACAK

Projenin en güzel yerlerinden biri olacak ve sahile açık, her yeri görebilecek bir seyir terası da inşa edildiğini bildiren Başkan Tekintaş, “Bu yapıyı yılbaşına kadar hayata geçirmeyi hedefliyoruz. İnşallah mayıs ayı itibarıyla hem hizmet sunumu hem de mekânların güzellikleri ortaya çıkmış olacak” dedi. Tekintaş, sosyal hayata katkı sunacak projenin ekonomik katkısının da büyük olduğunu vurgulayarak şunları kaydetti:

“Temel ürünlerinden biri fındık olan çikolatanın burada en iyi şekilde yapımını ve sunumunu sağlayacak bir alan inşa ediliyor. Diğer taraftan da asıl olan istihdamdır. İstihdam açısından da bakınca hem üretim hem satış sürecinde çok sayıda arkadaşımız çalışacak. 70’in üzerinde kişinin çalışacağı bir mekân olacak. Dolayısıyla Gülyalı’daki kardeşlerimize de teknik olarak gıda mühendisi, makine mühendisleri gibi birçok kişiye katkı sunacak. Diğer taraftan da sosyal amaçlı olduğu için sportif faaliyetlere de katkı sunabilecek bir alana dönecek.”

ORDU’YA TURİST ÇEKECEK

Gülyalı Belediye Başkanı Talip Şen ise projenin kısa sürede açılması için çalışmaların sürdürüldüğünü ifade etti. Söz konusu projenin turizm yönünden katkısının önemli olacağı düşüncesini paylaşan Başkan Şen şunları söyledi:

“Yerli ve yabancı bütün turistlerimizi burada ağırlamaktan onur duyacağız. Çünkü havalimanının hemen yakınında olması bir tarafında da uluslararası kara yolunun geçmesi buraya turizm yönünden gerekli katkıyı sunacağına inanıyoruz. Küçük de olsa butik otellerimiz hizmete giriyor. Yakın zamanda da bir tane açılacak. Yine bu tür talepler var. Onları da değerlendiriyoruz. İnşallah gelecekte biz hak ettiğimiz ve beklenti içinde olduğumuz turizmden gerekli katkıyı alacağız.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ordu haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ordu ilinden Ordu’nun Çikolata Park’ı açılışa gün sayıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 21 Kasım 2018 tarihinde saat 15 27’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ordu’nun Çikolata Park’ı açılışa gün sayıyor haberi güncellenecektir.ORDU NAMAZ VAKİTLERİ

21 Kasım 2018, Çarşamba
 • İmsak
  05:46
 • Guneş
  07:15
 • Öğle
  12:20
 • İkindi
  14:50
 • Akşam
  17:13
 • Yatsı
  18:37
Sayfa Başı