NİĞDE HABERLERİ

Hükümlüler okulları yenileyerek cezalarını çekti

DHA
21.01.2019 - 16:25Son Güncelleme :
DHA

Ali KADI/NİĞDE,(DHA)-NİĞDE'de Denetimli Serbestlik Müdürlüğüne bağlı hükümlüler, Muhsin Yazıcıoğlu İmam Hatip Ortaokulu ile Değirmenli beldesindeki Atatürk İlkokulunda tamirat, tadilat ve onarım çalışması yaptı. Cumhuriyet Başsavcı Vekili Mustafa Seymen,  bu projeyle hükümlülerin toplum içerisinde ücretsiz hizmet üreterek cezalarının infazının sağlanması ve rehabilitasyon çalışmaları kapsamında iş hayatı ve çevreye uyumlarının gelişmesini hedeflediklerini söyledi.

Savcı Seymen, Niğde'de kamu kurumlarında 125 hükümlünün cezalarını yerine getirdiğini belirterek, "Bu gün bu okulda okuyan çocuklarımızın daha iyi sıralarda daha temiz bir okulda eğitim ve öğretimlerine devam etmeleri bizi oldukça mutlu etmektedir. Bu çalışmalar burada son bulmayacak, bundan sonraki süreçte de çalışmalarımız karşılıklı iş birliği içerisinde devam ettirilecektir"dedi.

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Sinan Ecer ise, "Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğü arasında yapılan sözleşmeyle mahkumların gönüllü olarak 2 okulda ıslah çalışması yapmaktadır.  Muhsin Yazıcıoğlu İmam Hatip Ortaokulunda 240 sıra, 7 derslikli Değirmenli Atatürk İlkokulunda da malzemelerinin Milli Eğitim Müdürlüğü temini, işçiliğini de denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından tamirat, tadilat ve onarım yapılmakta. Bu güzel uygulama, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Denetimli Serbestlik Müdürlüğü için hayırlı olsun" diye konuştu.

FOTOĞRAFLI-GÖRÜNTÜ

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Niğde haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Niğde haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Hükümlüler okulları yenileyerek cezalarını çekti haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı