MUĞLA HABERLERİ

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi'ne 'Öğrenci Hakları Birimi'

DHA
12.12.2019 - 14:19 |Son Güncelleme :
DHA

MUĞLA Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) öğrencilerinin problemsiz bir öğrenim deneyimi yaşayabilmeleri için olası sorunların çözüm sürecinde rehberlik ve destek sağlamak amacıyla Öğrenci Hakları Birimi faaliyete geçti.

MSKÜ Öğrenci Hakları Birimi Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Ayşen Maraş öğrenci merkezlilik ile öğrencilerin taleplerini, şikayetlerini ve ihtiyaçlarını her zaman en ön planda tutan bir anlayış içinde olduklarını söyledi. Maraş, "Bu birim, öğrencilerin eğitim-öğretim yaşamları boyunca beklenti ve ihtiyaçlarının karşılanmasına katkıda bulunmak ve yaşadıkları sorunların çözüm sürecinde rehberlik ve destek sağlamak amacıyla kuruldu. Böylece öğrenci merkezliliğinin bir kez daha somutlaştığını görüyoruz. Yine sorunların öngörülerek doğmadan çözülmesi anlamına gelen Pro-aktif yönetim anlayışıyla ilişkili olarak, öğrencilerimizin sorunlarını doğmadan veya büyümeden çözmeyi amaçlıyoruz. Bu çerçevede öğrencileri, sorunlarının çözümü için ilgili birimlere yönlendirmek, iletişimi sağlamak veya kolaylaştırmak, onların memnuniyetini artırmak amacıyla çözüm süreçlerini daha etkin ve verimli hale getirme sorumluluğu taşıyoruz" dedi.

Dr. Öğretim Üyesi Maraş, birimde öğrencilere sunulan hizmetler hakkında şu bilgileri paylaştı:

"Öğrencilerimiz, üniversite içinde yaşadıkları bir sorun ile ilgili şikayette bulunup, resmi süreler zarfında, hak arama girişimlerine yanıt bulamadıklarında birimimize başvuruda bulunabilirler. Eğer sorunları ile ilgili sağlanan çözüm yeterli değil ise de aynı şekilde birimimizden tekrar destek alabilirler. Birimimiz, rektörlüğe bağlı olup öğrenci ile ilgili birimler arasında iletişim kurulmasını sağlamaktadır. Muhatap kişi veya ilgili birimler, çözüm süreci hakkında birime geri bildirim vermektedir. Birim, bu bildirimi en kısa sürede başvuru sahibine iletiyor. Son olarak öğrencilerimiz de konunun çözülüp, çözülmediğine dair geri bildirim yapıyorlar."

Cavit AKGÜN / MUĞLA, (DHA)

FOTOĞRAFLI

 

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muğla haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muğla ilinden Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi'ne 'Öğrenci Hakları Birimi' hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 12 Aralık 2019 tarihinde saat 14 19’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi'ne 'Öğrenci Hakları Birimi' haberi güncellenecektir.

MUĞLA NAMAZ VAKİTLERİ

28 Ocak 2020, Salı
 • İmsak
  06:43
 • Güneş
  08:06
 • Öğle
  13:24
 • İkindi
  16:09
 • Akşam
  18:32
 • Yatsı
  19:50
Sayfa Başı