MUĞLA HABERLERİ

İmzalar Muğla'nın balı için atıldı

DHA
08.10.2019 - 12:46Son Güncelleme :
DHA

MUĞLA Büyükşehir Belediyesi kırsal kalkınmaya destek olmak için S.S. Karabörtlen Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ile iş birliği protokolü imzaladı.

Protokolle, Büyükşehir Belediyesi, ürettikleri bal ve polenleri çeşitli büyüklükteki ambalajlarda satışa sunan S.S. Karabörtlen Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi'ne kapasitesini ve ürün kalitesini arttırmak amacıyla çeşitli ekipman ve pazar olanaklarını geliştirmek ve genişletmek için destek verileceği bildirildi.

Muğla Büyükşehir Belediyesi, 95 ortağı bulunan S.S. Karabörtlen Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi arasında iş birliği protokolü imzalandı. Protokole

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ve S.S. Karabörtlen Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Mehmet Emin Benzer imza attı. Protokol gereği, ortaklarının ürettiği süzme ve petek çiçek ve çam balı ile poleni farklı büyüklükteki ambalajlarda satışa sunan S.S. Karabörtlen Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi'ne üretim kapasitesini ve kalitesini arttırmak amacıyla Büyükşehir Belediyesi tarafından bal dozajlama modülü, polen kurutma dolabı, güvenlik bandı makinesi, krom çalışma masası desteği sağlanacak. Ayrıca, kooperatifin pazar olanaklarını geliştirme ve genişletmesi için destek verilecek. S.S. Karabörtlen Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Mehmet Emin Benzer, "Muğla Büyükşehir Belediyesi etipleri, kooperatifler toplantısından hemen sonra mahallemize ve kooperatifimize gelerek inceleme başlattı. İmzalanan bu protokolle üretim kapasitemiz artacak. Muğla çam balımız daha fazla tanınacak. Arıcılar olarak bizler ve Muğlamız kazanacak" dedi.

Ülkelerin kalkınmasının ve milli ekonominin temelinin tarım olduğuna dikkati çeken Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, "Muğla, doğal ve eşsiz güzellikleri ile turizm kenti olarak bilinir. Oysa verimli toprakları, başat ürünleri ile bir tarım kenti olan Muğla'nın topraklarından elde ettiği gelir turizm gelirlerinden fazladır. Dağlarından yağ, ovalarından bal akan Muğlamız, çam balı üretiminde ülkemizde birinci sıradadır. Dünya çam balı üretiminin de yüzde 90'ını karşılamaktadır. Arıcılıkla uğraşan vatandaşlarımıza, kooperatiflerimize destek olarak ağzımızın tadı çam balımızın üretiminin artmasını ve daha uygun koşullarda yapılmasını sağlamayı amaçlıyoruz. Bu nedenle S.S. Karabörtlen Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifimizle protokol imzaladık. Kooperatifimize vereceğimiz destekle arıcılarımız daha kaliteli bal üretecek, daha fazla tüketiciye ulaşacak ve Büyükşehir'in yanlarında olacağını bilecekler. Vatandaşlarımız da Büyükşehir, Kooperatif iş birliği ile üretilen balı daha bir güvenle tüketecek ve ulaşabilecek. Üretici, kooperatif, Büyükşehir Belediye iş birliğini Muğla'da her platformda hayata geçirerek büyük bir güç birliği oluşturuyoruz" dedi.

MUĞLA, (DHA)

FOTOĞRAF

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muğla haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muğla ilinden İmzalar Muğla'nın balı için atıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 08 Ekim 2019 tarihinde saat 12 46’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İmzalar Muğla'nın balı için atıldı haberi güncellenecektir.

MUĞLA NAMAZ VAKİTLERİ

17 Ekim 2019, Perşembe
 • İmsak
  05:49
 • Güneş
  07:09
 • Öğle
  12:57
 • İkindi
  16:05
 • Akşam
  18:36
 • Yatsı
  19:50
Sayfa Başı