MERSİN HABERLERİTARSUS HABERLERİ

Tarsus Kitap Fuarı’na ziyaretçi akını

DHA
11.01.2020 - 10:58 |Son Güncelleme :
DHA

TARSUS(Mersin), (DHA)- MERSİN'in Tarsus İlçesinde organize edilen Kitap Fuarı törenle açıldı. 100 yayınevi ve 100’den fazla yazarın katılacağı fuara, ilk günden binlerce ziyaretçinin akınına uğradı.

Tarsus Belediyesi tarafından düzenlenen Tarsus Kitap Fuarı açılışına Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Metin, Belediye Başkan Yardımcıları, Tarsus İlçe Nüfus Müdürü Aynur Taşyürek ve çok sayıda vatandaş katıldı. Fuarın açılış konuşmasında Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan, "Böylesine kapsamlı bir Kitap Fuarını Tarsus’ta ilk defa açmış bulunuyoruz. Bu durum insanı gerçekten çok heyecanlandırıyor. Kadim topraklardayız. Yaşamayı anlamlı kılan ve insanı daha donanımlı, daha güçlü, daha olgunlaştıran elbette kitaptır. Kitaplar bugün belki de kötülerin ortadan kalkması için çok önemli bir öge. Biliyorsunuz kötünün yüzü kızarmaz, iyinin yüzü kızarır. Bizleri iyiliğe götüren ve bu toplum içerisinde bizleri var eden kitaplardır" dedi.
Kitapların sorgulamayı öğrettiğini ifade eden Başkan Bozdoğan, "Kitaplar bize yaşamak için mücadele gücü veriyor. Kitapların değerini bilmemiz gerekiyor. En önemlisi kitaplar sorgulamayı öğretiyor, yargılamayı değil. Ne kadar çok okursak, ne kadar çok bilgi sahibi oluruz. Ne kadar donanımlı olursak yaşamayı da, etrafımızı da, ülkemizi de, dünyayı da, insanları da, iklimi de, çevreyi de tamamen sorgularız. Değerli dostlarım Kitap Fuarının ilki Turgut Uyar’ın dediği gibi “Efendimiz acemilik”. Hatamız olabilir. Yanlışlarımız da olabilir. Ama şundan emin olun ki hayatta anlaşılamamakla, anlamsız olmak farklı şeylerdir. Bizler hayatımızı her zaman anlamlı kılmak ve anlaşılır olmak üzerine kurguladık. Bu kentte de vereceğimiz her hizmette, Tarsus için yapacağımız her bir hizmetin altında anlam bulacaksınız, anlaşılabilir olduğumuzu da mutlaka göreceksiniz. Ben özellikle Kitap Fuarını sadece bir kez yapmakla değil tamamen sürdürülebilir olması için elimden geleni yapacağım. Her yıl ama her yıl daha donanımlı, daha güçlü kitap fuarlarının açılmasını diliyorum"şeklinde konuştu.
Konuşmanın ardından protokol üyeleri kurdele keserek, fuar açılışını gerçekleştirdi. 100 yayın evi ile 100’den fazla yazarın katılacağı fuar 21 Ocak Salı günü son bulacak.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Tarsus haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Tarsus ilinden Tarsus Kitap Fuarı’na ziyaretçi akını hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 11 Ocak 2020 tarihinde saat 10 58’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Tarsus Kitap Fuarı’na ziyaretçi akını haberi güncellenecektir.

MERSİN NAMAZ VAKİTLERİ

20 Ocak 2020, Pazartesi
 • İmsak
  06:21
 • Güneş
  07:45
 • Öğle
  12:57
 • İkindi
  15:37
 • Akşam
  18:00
 • Yatsı
  19:18
Sayfa Başı