MERSİN HABERLERİMERKEZ HABERLERİ

İŞKUR'dan istihdam garantili kurs

DHA
09.10.2019 - 16:13 |Son Güncelleme :
DHA

MERSİN, (DHA)- MERSİN Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürlüğü, iş hayatına atılmak isteyen ya da meslek değiştirmek isteyen fakat tecrübesi olmayan iş arayanlara hem iş deneyimi kazanabilecekleri hem de günlük ücret alabilecekleri 'İşbaşı Eğitim Programı' ile fırsatlar sunuyor.
Mersin İŞKUR, İşbaşı Eğitim Programıyla gençlere ve dezavantajlı gruplara yönelik destek çalışmalarını sürdürüyor. Gençlerin, kadınların, engellilerin ve dezavantajlı grupların işgücü piyasasını tanımalarını sağlayan ve bir işyerinde işbaşında çalışarak teorik bilgilerini pratikte uygulama fırsatı sunan yüzde 50 istihdam garantili İşbaşı Eğitim Programı kapsamında hasta kabul-kayıt görevlisi, hemşire, tıbbi görüntüleme teknikeri, acil tıp teknisyeni gibi farklı meslek gruplarında 2019 yılında 24 kişiyi işkur ve city hospital arasında imzalanan protokolle işbaşı yaptı. İŞKUR İl Müdürü V. Halil Bozkurt, iş hayatında tecrübe kazanmak isteyenlerin en az 2 sigortalı çalışanı olan özel sektör iş yerlerinden hizmet sektöründe olanlarda 3 aya, imalat, bilişim sektöründe olanlarda 6 aya, geleceğin mesleklerinde 9 aya kadar işbaşı eğitim programından yararlanabilecekleri belirtti. Ayrıca, staj boyunca günlük 77,70 lira ücret, iş kazası ve meslek hastalığı sigortası ile Genel Sağlık Sigortası primlerinin İŞKUR tarafından karşılandığını ifade etti.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Merkez haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Merkez ilinden İŞKUR'dan istihdam garantili kurs hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 09 Ekim 2019 tarihinde saat 16 13’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İŞKUR'dan istihdam garantili kurs haberi güncellenecektir.

MERSİN NAMAZ VAKİTLERİ

19 Ekim 2019, Cumartesi
 • İmsak
  05:25
 • Güneş
  06:44
 • Öğle
  12:32
 • İkindi
  15:39
 • Akşam
  18:10
 • Yatsı
  19:24
Sayfa Başı