MALATYA HABERLERİ

Malatya'da 'Battalgazi Multidisipliner Çalışmalar Kongresi' açılışı yapıldı

DHA
07.12.2018 - 17:51Son Güncelleme :
DHA

MALATYA, (DHA)- BATTALGAZİ Belediyesi tarafından '1'inci Uluslararası Battalgazi Multidisipliner Çalışmalar Kongresi'nin açılış programı yoğun katılımla gerçekleştirildi. 
Battalgazi Belediyesi tarafından '1'inci Uluslar Arası Battalgazi Multidisipliner Çalışmalar Kongresi'nin açılış programı, kentteki bir otelde gerçekleştirildi. Programa; MHP Malatya Milletvekili Mehmet Celal Fendoğlu, Battalgazi Kaymakamı Abdül Kadir Duran, Battalgazi Belediye Başkan Vekili Zafer Kırçuval, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, MHP Battalgazi Merkez İlçe Başkanı Mesut Samanlı, Battalgazi Belediye Başkan Yardımcısı İsmet Sarıgül,  bazı kamu ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile çok sayıda akademisyen, doktora ve yüksek lisans öğrencisi katıldı. 
Battalgazi Belediye Başkan Vekili Zafer Kırçuval, kongrenin Malatya'da yapılmasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Öncelikle, Battalgazi Belediye Başkanı sayın Selahattin Gürkan'ın il dışında olmasından dolayı selamlarını iletiyor, bu uluslararası akademik kongrenin şehrimizde ve Battalgazi adıyla yapılmasından dolayı teşekkürlerimi sunuyorum. Toplam 11 bilimsel alanda multidisipliner bir bakış ile, branş derinliklerinde geleceğe ışık tutulan bu program elbette ki önem taşımaktadır. Günümüz dünyasında yaşanan gelişmeler, bilim dünyasını geleneksellikten uzaklaştırarak, disiplinler arası çalışmaları öne çıkaran bir sürece doğru evrilmiştir. Çok alanlı olarak kavramsallaşan 'multidispliner' sözcüğü, bugün bilimsel platformların ana temasını oluşturur hale gelmiştir. Aslında multidisipliner bakış, hayatın ve hizmetin her alanında da konuşulmalı ve uygulanmalı. İnsan sosyal bir varlıksa sosyal olmanın şartları oluşturulmalıdır. Biz belediye olarak bir bütünden başlayarak, branşlara ayrılmış kalifiye ve liyakat yöntemini uygulamaya çalışıyoruz. Ve bu akademik kongrede kendimize pay çıkarıyoruz. Bizler amacı araç ile bütünleştirerek kalite ve standartları yükseltme çabasındayız. Multidisipliner bir uygulama ile hizmette kaliteyi, hedefi yakaladığımıza inanıyoruz. Biz şehir ve yaşamda, siz ilim ve bilimde, gençlik kalem ve kitapta, ülkemiz medeniyet ve üretimde istikbale doğru koşuyor olacağız" dedi.
Yapılan konuşmaların ardından akademik çalışmaların sunumu gerçekleştirildi.
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Malatya haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Malatya haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Malatya'da 'Battalgazi Multidisipliner Çalışmalar Kongresi' açılışı yapıldı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı