KÜTAHYA HABERLERİ HİSARCIK HABERLERİ

Hisarcık'ta okul güvenliği toplantısı

DHA
09.09.2019 - 16:22Son Güncelleme :
DHA

Mustafa AKÇAY/HİSARCIK(Kütahya),(DHA)- KÜTAHYA'nın Hisarcık ilçesinde 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılının 1. yarıyılı okul güvenlik toplantısı gerçekleştirildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde Kaymakam Hasan Musab Okatan Başkanlığında ilçe ve köylerde eğitim veren okullarda öğrencilerin güvenliği için alınması gereken tedbirlere yönelik toplantı düzenlendi. Toplantıda, öncelik dereceli okullar başta olmak üzere okullarda güvenliğin azami ölçüye çıkarılması, okullarda kurulan güvenlik kameralarının çalışıla bilirliğinin kontrol edilmesi ve Kent Yönetim Sistemine entegrasyonunun tamamlanması konularıyla, diğer okullarda KGYS’ye entegre şartı aranmaksızın öncelik derecelerine ayrılan okullardan başlanarak okul güvenlik kamera sistemlerinin tamamlanması gerektiği konuşuldu. Çocukların servislerle güvenli bir şekilde taşınmasına yönelik tedbirlerin alınması ve denetlenmesi, hassas olduğu belirlenen okulların bulunduğu yerlerde uyuşturucu ve uyarıcı maddelerle mücadele konusu başta olmak üzere açık sigara satışının önlenmesi, okul çevrelerinde bulunan internet cafe gibi yerlerin denetlenmesi, özellikle okul çevrelerinde metruk statüsünde olduğu tespit edilen binalara ilişkin alınacak tedbirlerin gözden geçirilmesi ile amaca yönelik her türlü ilave tedbirin alınması hususlarında konu başlıkları görüşülüp kararlaştırıldı.

Toplantıya Belediye Başkanı Fatih Çalışkan, İlçe Jandarma Komutanı Osman Erdoğan, İlçe Emniyet Amiri Mehmet Akbulut, İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan Cebeci, Şube Müdürü Mehmet Ali Özdemir, okul müdürleri ve daire amirleri katıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hisarcık haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Hisarcık ilinden Hisarcık'ta okul güvenliği toplantısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 09 Eylül 2019 tarihinde saat 16 22’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Hisarcık'ta okul güvenliği toplantısı haberi güncellenecektir.

KÜTAHYA NAMAZ VAKİTLERİ

18 Eylül 2019, Çarşamba
 • İmsak
  05:12
 • Güneş
  06:36
 • Öğle
  13:00
 • İkindi
  16:29
 • Akşam
  19:14
 • Yatsı
  20:33
Sayfa Başı