KÜTAHYA HABERLERİ HİSARCIK HABERLERİ

Hisarcık’ta ilk yardım kursu açıldı

DHA
26.08.2019 - 12:24Son Güncelleme :
DHA

Mustafa AKÇAY/HİSARCIK(Kütahya),(DHA)- KÜTAHYA'nın Hisarcık ilçesi Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından açılan ilk yardım kursuna 34 kişi başvuruda bulundu.

Atatürk İlkokulu dersliğinde açılan toplam 18 saat süreli ilk yardım kursunda, öğretmeni sağlık teknisyeni Reyhan Öztürk tarafından kursiyerlere, ilk yardım ile ilgili temel kavramlar, yabancı cisme bağlı solunum yolu tıkanmasında, kanamalarda, yaralanmalarda, kırık, çıkık ve burkulmalarda, acil bakım gerektiren hastalıklarda, zehirlenmelerde, sıcak çarpması, yanık ve donmalarda, vücuda yabancı cisim kaçmalarında ilk yardım uygulaması, ayrıca hasta, yaralı taşıma tekniklerini konularında uygulamalı eğitim verildi.

Halk Eğitim Merkezi Müdür Vekili Halil İbrahim Özdoğan, her ortamda farklı zamanlarda kaza ve hastalanma riski bulunduğunu ifade ederek, “Bu gibi durumlarla karşılaşıldığında, müdahalede bulunanların ilkyardım eğitimi almış olmaları, yaşamın devam ettirilmesinde, sakatlanmaların önlenmesinde ve iyileşme sürecinin kısaltılmasında belirleyici rol oynamaktadır. İlkyardım eğitimi almamış kişilerin, ilkyardım uygulamalarında bulunmaları sakıncalı durumlar oluşturacağından ilkyardım uygulayacak olan kişilerin, mutlaka ilkyardım eğitimi almış olmaları son derece önemlidir. Bu nedenle hazırlanan kurs programında temel düzeyde ilkyardım eğitimi verilerek bireylerin bilinçlendirilmesi amaçlanmaktadır” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hisarcık haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Hisarcık ilinden Hisarcık’ta ilk yardım kursu açıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Ağustos 2019 tarihinde saat 12 24’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Hisarcık’ta ilk yardım kursu açıldı haberi güncellenecektir.

KÜTAHYA NAMAZ VAKİTLERİ

16 Eylül 2019, Pazartesi
 • İmsak
  05:11
 • Güneş
  06:35
 • Öğle
  13:00
 • İkindi
  16:31
 • Akşam
  19:16
 • Yatsı
  20:34
Sayfa Başı