KONYA HABERLERİ

Konya Büyükşehir'den yakıt denetimi

DHA
05.11.2019 - 11:47 |Son Güncelleme :
DHA

KONYA,(DHA)- KONYA Büyükşehir Belediyesi, kış ayları öncesi hava kirliliğini önleme çalışmaları kapsamında kaçak ve kalitesiz yakıta karşı   denetim yapıyor.
 Kış aylarının gelmesiyle birlikte vatandaşların daha kaliteli hava soluması, çevre ve insan sağlığının korunması amacıyla çevresel birçok eylem planını uygulamaya devam eden Konya Büyükşehir Belediyesi, kaçak ve kalitesiz kömür satışı yaparak kayıt dışı gelir elde edilmesini önlemek amacıyla da tedbirlerini artırdı. Hava kirliliğini önleme faaliyetleri kapsamında; Konya İl Mahalli Çevre Kurulu kararında belirtilen kömür spekt değerlere uygunluğunun denetimleri sürerken, kömür bayilerinin ve üreticilerin izin belgeleri kontrol edilerek uygun katı yakıt kullanımı ve denetimi çalışmaları 6 ekiple 24 saat kesintisiz olarak gerçekleştiriliyor. 2019 yılı içerisinde yapılan denetimlerde alınan numunelerin TÜRKAK tarafından akredite, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yeterliliği olan laboratuvarlarda analizleri yapılırken; Mahalli Çevre Kurulu kararlarında belirtilen spekt değerlere uymayan 7 adet numune hakkında işlem uygulandı. Ayrıca satış izin belgesi bulunmayan 34 bin 150 kilo kömüre el konularak işlem yapıldı. Vatandaşlar, kaçak, kalitesiz ve düşük vasıflı yakıt ve hava kirliliğiyle ilgili ihbarlarını Büyükşehir Belediyesi 153 Açık Kapı birimine ve Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı’na bildirebiliyor. 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Konya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Konya ilinden Konya Büyükşehir'den yakıt denetimi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 05 Kasım 2019 tarihinde saat 11 47’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Konya Büyükşehir'den yakıt denetimi haberi güncellenecektir.

KONYA NAMAZ VAKİTLERİ

14 Kasım 2019, Perşembe
 • İmsak
  05:58
 • Güneş
  07:22
 • Öğle
  12:39
 • İkindi
  15:23
 • Akşam
  17:47
 • Yatsı
  19:06
Sayfa Başı