KIRKLARELİ HABERLERİ

Kırklareli Üniversitesi'nde 'Türk dünyasına seyahat' paneli

DHA
30.10.2018 - 12:22Son Güncelleme :
DHA

Vahit İŞBAŞARAN/KIRKLARELİ(DHA)- KIRKLARELİ Üniversitesi Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları Bölümü 'Türk Dünyasına Seyahat-1' paneli düzenledi.

Kırklareli Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Erhan Aktaş’ın oturum başkanlığını yaptığı panele, Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları Bölümü öğrencileri Nilay İdrisoğlu, Filiz Peker ve Mustafa Uğur Çetin konuşmacı olarak katıldı. Panelin ilk konuşmacısı Nilay İdrisoğlu, Bulgaristan’ın Razgrad şehrinde ve köylerinde yapmış olduğu araştırmalarından bahsederek değerlendirmelerde bulundu. Ardından Filiz Peker, İran’da Türkmen Sahra bölgesinde yaşayan Türkmen ve Kazak ailelere dair gözlemlerini aktardı. Son panelist Mustafa Uğur Çetin ise, Yaz Okulu (Ahmet Yesevi Üniversitesi) için gittiği Kazakistan ve Özbekistan seyahatlerinde edinmiş olduğu bilgileri ve gözlemleri anlattı. Panelin oturum başkanı Dr. Öğr. Üyesi Erhan Aktaş da Moğolistan ve Hakasya’da yapmış olduğu alan araştırmasını görseller eşliğinde sundu.

Panelin sonunda Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları Bölüm Başkanı Doç. Dr. Bülent Bayram, lisans öğrencilerinin kendi imkanlarıyla alan araştırması amacıyla yurtdışına gitmelerini bölüm olarak takdir ettiklerini ve desteklediklerini bildirdi. Panel, katılımcılara teşekkür belgesi takdim edilmesiyle sona erdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Kırklareli haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Kırklareli haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Kırklareli Üniversitesi'nde 'Türk dünyasına seyahat' paneli haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı