KİLİS HABERLERİ

İKA yönetimi Kilis’te toplandı

DHA
20.11.2018 - 15:10Son Güncelleme :
DHA

Reşit ÇELEBİOĞLU/KİLİS, (DHA) - İPEKYOLU Kalkınma Ajansı (İKA) toplantısı Kilis Valisi Recep Soytürk başkanlığında toplandı.
7 Aralık Üniversitesi salonunda gerçekleştirilen toplantısında 2019 yılı ajans çalışma faaliyetleri, mali destek programları konuşuldu. Gaziantep, Adıyaman ve Kilis'teki kamu, özel sektör ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile yapılan görüşmelerde, sanayide yerlileşme, üretim, yatırım, Ar-Ge destekleri, markalaşma ve ulusal pazarlara erişim gibi sorunlar tartışılarak çözüm önerileri geliştirildi.
Toplantıya; Gaziantep Valisi Davut Gül, Adıyaman Valisi Aykut Pekmez, Adıyaman Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, Gaziantep Ticaret Odası Başkanı Tuncay Yıldırım, Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Uslu, Kilis Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hacı Mustafa Celkanlı ile İpekyolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Burhan Akyılmaz katıldı.
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Kilis haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Kilis haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde İKA yönetimi Kilis’te toplandı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı