KAYSERİ HABERLERİ

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu toplantısı yapıldı

DHA
19.04.2019 - 13:02Son Güncelleme :
DHA

KAYSERİ, (DHA) - İL İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu toplantısı, Vali Şehmus Günaydın başkanlığında yapıldı.
Kurul üyesi kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerin katıldığı toplantıda 2019 yılının ilk 3 ayının genel bir değerlendirmesini yapıldı. Toplantıda Vali Şehmus Günaydın, toplantının vatandaşlara, iş arayanlara ve işverenlere hayırlı ve verimli olması temennisinde bulundu. Vali Günaydın, 2019 Ocak - Mart döneminde 73’ü kamu, 8 bin 134’ü ise özel sektörden olmak üzere toplam 8 bin 207 kişilik açık iş ilanı alındığını ifade etti. Vali Günaydın ayrıca, kurul üyelerinden yapmış olduğu çalışmalar hakkında bilgi aldı.
İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı, gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından kurul üyelerinin görüş ve önerilerinin alınması ile sona erdi.

FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu toplantısı yapıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 19 Nisan 2019 tarihinde saat 13 02’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu toplantısı yapıldı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı