İSTANBUL HABERLERİ MERKEZ HABERLERİ

Perakende ticarette "ilke ve kurallar" yönetmeliğinde değişiklik

DHA
07.11.2018 - 08:54Son Güncelleme :
Perakende ticarette ilke ve kurallar yönetmeliğinde değişiklik
DHA

İstanbul, 7 Kasım (DHA) - "Perakende Ticarette Uygulanacak İlke ve Kurallar Hakkında Yönetmelik"te değişiklik yapıldı.
Ticaret Bakanlığının konu ile ilgili Yönetmeliği Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre, yönetmeliğin 12/C maddesi başlığı ile birlikte aşağıdaki şekilde değiştirildi:
"Üreticiye yapılacak ödemeler; 5362 sayılı Kanunun 62 nci maddesi ile 18/5/2004  tarihli ve 5174 sayılı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Odalar  ve Borsalar Kanununun 12 nci maddesi çerçevesinde azami fiyatları  tarifeyle belirlenen hızlı tüketim mallarının temini karşılığında  üreticiye birim miktar başına yapılacak ödeme  tedarikçiler ile büyük  mağaza, zincir mağaza, bayi işletme ve özel yetkili işletmeler için  tarifedeki azami fiyatın yüzde seksen beşinden, bunların dışındaki  perakende işletmeler için ise yüzde sekseninden az olamaz. Büyük mağaza, zincir mağaza ve tedarikçilerce bir gün içinde  üreticiden teslim alınan birinci fıkra kapsamındaki malların en fazla yüzde beşi satılamadığı gerekçesiyle iade edilebilir."
 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Merkez haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Merkez haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Perakende ticarette "ilke ve kurallar" yönetmeliğinde değişiklik haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ

18 Kasım 2018, Pazar
 • İmsak
  06:19
 • Guneş
  07:48
 • Öğle
  12:55
 • İkindi
  15:27
 • Akşam
  17:51
 • Yatsı
  19:14
Sayfa Başı