İSTANBUL HABERLERİ MERKEZ HABERLERİ

İş Bankası’ndan ekonomiye 400 milyar lirayı aşan destek

DHA
08.11.2018 - 10:28Son Güncelleme :
İş Bankası’ndan ekonomiye 400 milyar lirayı aşan destek
DHA

Elif Varan / İstanbul, 8 Kasım (DHA) - Türkiye İş Bankası’nın aktif büyüklüğü yılın ilk dokuz ayında, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 22.7 artarak 444.3 milyar liraya yükseldi. 
İş Bankası’nın ekonomiye krediler aracılığıyla sağladığı toplam kaynak tutarı ise nakdi kredilerle 291.3 milyar lira, gayrinakdi kredilerle 111.5 milyar liraya olmak üzere toplamda 402.8 milyar liraya yükseldi. 
İş Bankası’nın, mevduat hacmi 2017 yılsonuna göre yüzde 19.3 artarak 243 milyar lira oldu. Cari ise yılın ilk dokuz ayında 4.6 milyar lira net kâr elde etti. Aynı dönemde, bankanın özkaynak büyüklüğü ise 46.6 milyar lira, sermaye yeterliliği rasyosu ise Eylül ayı sonunda yüzde 17.4 düzeyinde gerçekleşti. 
İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali, İş Bankası’nın ekonomiye destek sağlamaya devam edeceğini belirtti ve şöyle devam etti: 
 “İş Bankası, milli ekonomide güven tesisinin daha da önem kazandığı bu dönemde, hanehalkı ihtiyaçlarından, ülkemizin büyük ölçekli yatırımlarının finansmanına kadar geniş bir yelpazede, ekonomiye destek sağlamaya devam etti.  
“Banka, yılın üçüncü çeyreğinde de bir yandan ihtiyatlı ve seçici yaklaşımını sürdürürken, diğer yandan da verimlilik unsurunu gözeterek kaynaklarını tahsis etmeye özen gösterdi. 
“Kuruluşundan bu yana faaliyetlerini ‘Türkiye’nin Bankası’ olma vasfıyla ve ülke ekonomisine katma değer yaratma gayesiyle yürüten İş Bankası, önümüzdeki dönemde de milli bankacılığın önderliğini üstlenmeye ve Türkiye’de en çok güven duyulan müesseselerden biri olmaya devam edecektir.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Merkez haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Merkez haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde İş Bankası’ndan ekonomiye 400 milyar lirayı aşan destek haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ

08 Kasım 2018, Perşembe
 • İmsak
  06:09
 • Guneş
  07:36
 • Öğle
  12:54
 • İkindi
  15:34
 • Akşam
  18:00
 • Yatsı
  19:22
Sayfa Başı