ESKİŞEHİR HABERLERİ

Üniversite-sanayi işbirliğinde somut adımlar atılacak

DHA
02.12.2019 - 16:46 |Son Güncelleme :
DHA

ESKİŞEHİR,(DHA)- ESKİŞEHİR Organize Sanayi Bölgesi (EOSB) ile Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) tarafından istişare toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda üniversite-sanayi iş birliği konusunda atılacak somut adımlar görüşüldü.
Eskişehir Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü'nde yapılan toplantıya, EOSB Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli, Osmangazi Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Kemal Şenocak, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Rifat Edizkan, Başkan Vekili Metin Saraç, Yönetim Kurulu Üyeleri Yavuz Ayva ve Hamza Tınas, Denetim Kurulu Üyesi Hikmet Çetin, Bölge Müdürü Erhan Tatar, Rektör Danışmanları Doç.Dr.Osman Nuri Çelik ve Doç.Dr. Kemal Özkan katıldı. 
Toplantıda, üniversite- sanayi iş birliği konusunda atılacak olan somut adımlar görüşüldü. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından kurulacak olan model fabrikanın Eskişehir’e kazandırılması için ortak çalışma yapmak, üniversitede Ar-Ge konusunda çalışan öğretim üyelerinin organize sanayi bölgesinde potansiyel Ar-Ge çalışmaları yapılabileceği sanayicilerle eşleştirilmesi ve Araştırma Laboratuvarı Uygulama Merkezi’nin (ARUM) bölgedeki sanayicilerin hizmetine sunulması noktasında görüş birliğine varıldı. 
Toplantıda ayrıca; Avrupa Birliği projelerinden daha fazla yararlanmak, havacılık ve raylı sistemlerin geliştirilmesi adına rol modeller seçilip üretim verimliliğinin artırılması konusunda yapılması gereken çalışmalar da görüşüldü.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Eskişehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Eskişehir ilinden Üniversite-sanayi işbirliğinde somut adımlar atılacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 02 Aralık 2019 tarihinde saat 16 46’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Üniversite-sanayi işbirliğinde somut adımlar atılacak haberi güncellenecektir.

ESKİŞEHİR NAMAZ VAKİTLERİ

08 Aralık 2019, Pazar
 • İmsak
  06:29
 • Güneş
  07:59
 • Öğle
  12:54
 • İkindi
  15:19
 • Akşam
  17:40
 • Yatsı
  19:04
Sayfa Başı