ESKİŞEHİR HABERLERİ

Eskişehir’de biyolojik ürün takip sistemi devreye girdi

DHA
23.08.2019 - 11:51 |Son Güncelleme :
DHA

ESKİŞEHİR,(DHA)- ESKİŞEHİR’de Tarım ve Orman Müdürlüğü 15 Ağustos 2019 tarihinde yürürlüğe giren ‘Veteriner Biyolojik Ürün Takip Sistemi’ ile ilgili bilgilendirme toplantısı düzenledi.

Tarım ve Orman Müdürlüğü hizmet binası toplantı salonunda gerçekleşen toplantıya Hayvan Sağlığı, Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürümüz Zekeriya Ar, Eskişehir-Bilecik Bölgesi Veteriner Hekimler Odası Başkanı Mehmet Kızılinler, ATS İl Sistem Sorumlusu veteriner hekimler, ilçe müdürlükleri sistem sorumluları ile klinikleri olan serbest veteriner hekimler katıldı.  Veteriner Biyolojik Ürün Takip Sisteminin (ATS) devreye girmesi ile Hayvan sağlığı alanında kullanılan veteriner biyolojik ürünlerin üretim ve ithalatından son kullanımına kadar tüm dağıtım aşamalarını kapsayacak şekilde izlenebilirliğin sağlanması, hayvan sağlığı alanında kullanılan veteriner biyolojik ürünlerin uygulama bilgilerine ilişkin bir kayıt sistemi oluşturarak bu yolla hayvan hastalıkları ile etkin bir şekilde mücadele yürütülmesi amaçlandığı kaydedildi. Düzenlenen toplantıda 15 Ağustos 2019’dan itibaren yürürlüğe giren ATS ile bakanlık birimleri, pazarlama izin sahipleri, ecza depoları ve bakanlıktan izinli perakende satış yerlerinin veteriner biyolojik ürün alış, satış, stok ve kullanımla ilgili faaliyetlerinin sistem üzerinden nasıl gerçekleştirileceğiyle ilgili bilgi verildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Eskişehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Eskişehir ilinden Eskişehir’de biyolojik ürün takip sistemi devreye girdi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 23 Ağustos 2019 tarihinde saat 11 51’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Eskişehir’de biyolojik ürün takip sistemi devreye girdi haberi güncellenecektir.

ESKİŞEHİR NAMAZ VAKİTLERİ

19 Ekim 2019, Cumartesi
 • İmsak
  05:42
 • Güneş
  07:05
 • Öğle
  12:48
 • İkindi
  15:51
 • Akşam
  18:22
 • Yatsı
  19:39
Sayfa Başı