ESKİŞEHİR HABERLERİ

Emniyet Müdürlüğü'nde ayın personeli ödülü

DHA
07.11.2018 - 18:23Son Güncelleme :
DHA

ESKİŞEHİR,(DHA)- ESKİŞEHİR Emniyet Müdürlüğü kadrosunda görev yapan personelin moral ve motivasyonunu artırmak, başarılı personeli ödüllendirmek, üstün performans gösteren personelin belirlenerek 'Ayın Personeli' seçme uygulamasına devam ediliyor.
Konu ile ilgili olarak Eskişehir Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, başarılı personelin düzenlenen törenle ödüllendirildiği belirtildi. Açıklamada şöyle denildi:
"Trafik Denetleme Şube Müdürlüğünde görevli polis memuru Orhan Ergin; ÖSYM tarafından yapılacak olan Yükseköğrenim Kurumları Sınavı için 1 Temmuz 2018 günü sabah saatlerinde görev aldığı Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) 1 nolu nizamiye önünde yanına gelen bir öğrencinin sınava yetişemeyeceğini söyleyerek ederek kendisinden yardım istemesi üzerine motosikleti ile yardım isteyen öğrenciyi ESOGÜ Yabancı Diller binasına götürerek sınava yetiştirdi.
Personelimizin görevinde üstün gayret ve başarı göstermesi, polis-halk ilişkilerinde duyarlı olması ve yapmış olduğu iş ve işlemleri genel mevzuat hükümleri doğrultusunda bütün vatandaşlarımıza eşit uygulamasından, Muhabere Elektronik Şube Müdürlüğünde görevli polis memuru Taner Öztürk, polis memuru Ömer Şahan, tekniker Muhammed Baraz ve teknisyen Hamza Karaca; Kamu kaynaklarının tasarruflu kullanılması ile ilgili olarak Eylül 2017-Temmuz 2018 tarihleri arasında Kent Güvenliği Yönetim Sistemi (KGYS) ve Kapalı Devre Televizyon Sistemi (CCTV) arıza, bakım ve onarımlarının teknik personelimizce yapılması ile KGYS çalışmaları kapsamında toplamda yaklaşık 1.190.000 TL, kapalı devre çevre güvenlik kamera sistemleri kapsamında toplamda yaklaşık 220.000 TL genel toplamda 1.410.000 TL tasarruf sağlanmasında gösterdikleri özverili ve başarılı çalışmalarından dolayı 'Temmuz Ayı Ayın Personeli' seçilmişlerdir. Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğünde görevli Kıdemli Başpolis Mehmet Tek, polis memurları Musa Özkara ve İbrahim Ildız ; 2 Ağustos 2018 AVM içerisindeki bulunan bir iş işyerinde meydana gelen 150.000TL değerinde mücevher çalınması suretiyle işyerinden hırsızlık olayı ile ilgili olarak vitrin tezgah camı üzerinden elde edilen parmak izlerinin çeşitli illerde benzer suçları işlediği fotoğraf tespiti ile belirlendiği ancak kimlik bilgileri tespit edilemeyen Tunus uyruklu şahsın tespit edilmesinde gösterdikleri özverili ve başarılı çalışmalarından dolayı 'Ağustos Ayı Ayın Personeli' seçilmişlerdir. Ayın personeli seçilen meslektaşlarımız, İl Emniyet Müdürü Engin Dinç, Huzur Sevenler Derneği Başkanı Necip Fazıl Şahin ve dernek yönetim kurulu üyeleri ile diğer davetlilerin katılımlarıyla Polisevinde düzenlenen törenle teşekkür belgesi ve çeşitli hediyelerle ödüllendirilmişlerdir. Törende ayrıca Emniyet Müdürlüğümüzden geçtiğimiz ay emekli olan 4 personelimize de hizmetleri anısına plaket verilmiştir."
-

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Eskişehir haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Eskişehir haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Emniyet Müdürlüğü'nde ayın personeli ödülü haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı