EDİRNE HABERLERİ

Yavru kedi, Millet Kıraathanesi'nin maskotu oldu

DHA
27.11.2018 - 12:36Son Güncelleme :
DHA

Ünsal YÜCEL/EDİRNE,(DHA)-EDİRNE'de, Valilik, Trakya Üniversitesi, Trakya Kalkınma Ajansı ve İl Müftülüğü’nün iş birliğinde üniversitesinin eski İlahiyat Fakültesi binasında hizmete açılan Millet Kıraathanesi'ne sığınan yavru kedi, ziyaretçilerin maskotu oldu.

Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, Edirne Valiliği, Trakya Üniversitesi, Trakya Kalkınma Ajansı ve Edirne İl Müftülüğü’nün iş birliğinde, Trakya Üniversitesi’nin eski İlahiyat Fakültesi Binası’nda hayata geçirilen Millet Kıraathanesi’ni ziyaret etti.

Selimiye Camii’nin yakınında hizmete açılan ve her geçen gün öğrenciler ve vatandaşların daha fazla ilgi gösterdiği Millet Kıraathanesi’ni ziyaret eden Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, sosyal bilimler, dini eserler, edebi eserler, çocuk kitapları, ansiklopediler, süreli yayınlar, çok satanlar, yeni çıkan kitaplar gibi pek çok farklı kategorideki kaynaklara göz atarak, öğrenciler ve vatandaşlarla sohbet etti. Ziyaret sırasında, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ile de bir araya gelen ve bir görüşme gerçekleştiren Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, Trakya Üniversitesi ile ortak yürüttükleri mevcut ve olası projeler hakkında konuşarak, Trakya Üniversitesi’ni her anlamda desteklemeye devam edeceklerini belirtti. 

Millet Kıraathanesi’nin tanıtımı ve aktif kullanımına yönelik konularda da bilgi alan Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ve Mahmut Şahin, kıraathanenin geliştirilmesi ve kaynaklarının zenginleştirilmesine ilişkin bir takım tespit ve değerlendirmelerde bulundu. Öğrencilerin ve vatandaşların eğitim ve gelişimlerine katkı sunacak nitelikte, diğer paydaşlarla birlikte kurs, konferans, seminer gibi çalışmalar yapabileceklerini dile getiren Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ve Mahmut Şahin, öğrenci ve vatandaşların Millet Kıraathanesi’nden azami ölçüde istifade etmesini temenni etti.

Erhan Tabakoğlu ve Şahin’in ziyaretleri sırasında, ders çalışan öğrencinin masasında oturan sevimli bir kedi, renkli görüntülerin ortaya çıkmasına neden oldu. Millet Kıraathanesi’nin, sıcak ortamıyla kapılarını 7’den 70’e herkese ve hayvanlara da açtığını ifade eden Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, “Kıraathanemizde, öylesine sakin, sıcak ve huzur dolu bir atmosfer var ki çevredeki kediler dahi burada kendisine yer bulabiliyor, kışın soğuk ve yağışlı günlerinde, öğrenciler ve vatandaşımızla aile ortamı sıcaklığında, başlarını sıcak bir yere sokabiliyorlar" dedi.
 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Edirne haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Edirne haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Yavru kedi, Millet Kıraathanesi'nin maskotu oldu haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı